خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی و بلاتکلیفی کارگران شهرداری های سهند و زنجان

معوقات مزدی و بلاتکلیفی کارگران شهرداری های سهند و زنجان

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارگران پیمانکاری شهرداری سهند در استان آذربایجان شرقی از مطالبات مزدی ۲ ماهه خود خبر دادند. همچنین ۱۷۴ کارگر شهرداری زنجان که چندی پیش از محل کار خود اخراج شدند همچنان در بلاتکلیفی شغلی به سر می برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران پیمانکاری شهرداری «سهند» در استان آذربایجان شرقی از مطالبات مزدی پرداخت نشده خود خبر دادند.

کارگران پیمانکاری شهرداری سهند واقع در استان آذربایجان شرقی گفتند که دست‌کم دو ماه دستمزد پرداخت نشده طلب دارند.

این کارگران از افزایش میزان مطالبات مزدی خود در ماه‌های آینده ابراز نگرانی کرده و گفتند: “مشکلات معیشتی و عدم پرداخت مطالبات، مشکلات بسیاری برای خانواده‌های ما به وجود آورده است”.

به گفته این کارگران، علیرغم اینکه مسئولان شهری از وضعیت مطالبات کارگران تحت مسئولیت پیمانکاران باخبرند اما تا این لحظه در خصوص پرداخت مطالبات مزدی کارگران مجموعه شهرداری سهند اقدامی صورت نگرفته است.

رشید وکیلی، شهردار شهر سهند، در واکنش به بی‌توجهی برخی شرکت‌های پیمانکاری که حقوق کارگران مجموعه خود را با تاخیر پرداخت می‌کنند، گفته است: “تا زمانی که پیمانکاران حقوق و بیمه معوقه کارگران تحت نظارت خود را نپردازند، شهرداری نیز از پرداخت صورت وضعیت‌های مالی آن‌ها خوداری می‌کند”.

وی افزود: “اگر کارگران از طریق اداره کار اقدام به شکایت کنند و رای به وصول مطالباتشان بگیرند، شهرداری از آن‌ها حمایت کرده و با پیمانکاران متخلف برخورد می‌کند”.

بلاتکلیفی کارگران اخراجی شهرداری زنجان

به گزارش تسنیم، تعداد ۱۷۴ نفر از کارگران فضای سبز شهرداری زنجان همچنان بلاتکلیف و در انتظار جلسه تعیین تکلیف وضعیتشان توسط اعضای شورای شهر و شهرداری هستند.

منصور مرادلو رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر زنجان گفت: “شورای شهر طی جلسات متعددی که با شهرداری داشته تکلیف تعدادی از کارگران مشخص شده و تعدادی جذب خود شهرداری شدند، تعدادی در قالب برون سپاری در بخش خصوصی منطقه چهار مشغول به‌کار شده‌اند، تعدادی بازنشسته شده و تعداد ۱۷۴ نفر با سابقه‌های سه ماه تا چهار سال که امتیازات آنها پایین است هنوز تکلیف آنها مشخص نشده است”.

 گفتنی است، حدود ۲۰۰ کارگر فضای سبز شهرداری زنجان اواخر تابستان سال جاری از محل کار خود اخراج شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید