خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز یکشنبه ۲ آذر، جمعی از غرفه‌داران میدان میوه و تره‌بار بجنورد در مقابل ساختمان استانداری خراسان شمالی، گروهی از پرسنل شرکتی بهداشت و درمان در مقابل ساختمان استانداری یزد و شماری از اعضای هیئت علمی دانشگاه اسفراین در مقابل فرمانداری این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، امروز یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹، جمعی از غرفه‌داران میدان میوه و تره‌بار بجنورد در اعتراض به مخالفت با جابجایی میدان تره بار این شهر، در مقابل ساختمان استانداری خراسان شمالی تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، میدان‌میوه و تره‌بار بجنورد که از سال‌های بسیار دور تامین کننده بخش اصلی میوه و صیفی‌جات مرکز استان است، این روزها در مکانی شلوغ و پر تردد قرار گرفته و این موضوع به یک چالش ترافیکی تبدیل شده است.

از سوی دیگر،موقعیت این میدان باعث شده تا اقشار مختلف مردم نتوانند از این فضا استفاده کنند و فقط میوه فروش‌های سطح شهر از آن خرید می‌کنند که این باعث رونق پدیده دلالی و افزایش قیمت میوه در بجنورد شده است.

حال، جمعی از غرفه‌داران این میدان در اقدامی هماهنگ نسبت به خرید زمینی در مکان دیگر و جابجا کردن مکان میدان میوه و تره‌بار به وسعت ۸ هکتار اقدام کرده‌اند.

در حالی که جابجایی میدان، مصوبه قانونی و تکلیف شهرداری بوده و هزینه میلیاردی خرید این زمین نیز توسط غرفه‌داران تهیه شده، معاونت عمرانی استانداری به دلایلی نامعلوم با در اختیار قرار دادن و تغییر کاربری این زمین مخالفت می‌کند.

تجمع پرسنل شرکتی بهداشت و درمان یزد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹، گروهی از پرسنل شرکتی بهداشت و درمان یزد در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان استانداری یزد، دست به تجمع زدند.

تجمع اعضای هیئت علمی دانشگاه اسفراین

به گزارش خبرگزاری دانشجو، روز چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹، شماری از اعضای هیئت علمی دانشگاه اسفراین در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.

این تجمع در مخالفت با الحاق مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین به دانشگاه بجنورد، صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، روز سه شنبه ۲۸ آبان، رئیس دانشگاه اسفراین که با طرح آمایش مخالف بود، از سمت خود برکنار و علی خرسندزاک سرپرست این مجموعه شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید