خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز یکشنبه ۲ آذر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرهای مشهد، جویبار، کاشان، کرج و پاوه دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۲ کارگر مصدوم شده و ۳ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹، یک کارگر در یک ساختمان چند طبقه در‌ دست‌ساخت واقع در خیابان امام خمینی مشهد بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، این کارگر ظهر دیروز حین جوشکاری از طبقه سوم به پایین سقوط کرد. بلافاصله موضوع به اورژانس پزشکی گزارش شد و در ادامه کارگران متوجه شدند که هم‌زمان با سقوط این فرد، بالابر ساختمان نیز واژگون شده و در مسیر سقوط در میان زمین و آسمان معلق مانده است.

احتمال وقوع خطرات جانبی مبنی بر سقوط بالابر، موجب شد تا موضوع به آتش‌نشانی هم گزارش شود. آتش‌نشانان با دریافت گزارش این حادثه، بلافاصله به محل اعزام شدند. نجاتگران آتش‌نشانی با انتقال جسد مرد شصت ساله‌ به سطح خیابان، او را تحویل تکنیسین‌های اورژانس دادند.

مرگ یک کارگر در جویبار

به گزارش صداوسیما، یک کارگر در شهرستان جویبار، در حین جوشکاری بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

رییس اورژانس ۱۱۵ جویبار با اعلام این خبر گفت: “یوسفی کارگر جوشکار ساختمانی در حین کار در روستای آستانه سر جویبار از ناحیه سر به سیم برق برخورد می‌کند و در ادامه دچار برق گرفتگی می شود”.

قربانی افزود: “پس از این اتفاق نیروهای امدادی بلافاصله به منطقه اعزام و مصدوم را پس از درمان اولیه به بیمارستان عزیزی جویبار منتقل کردند”.

وی ادامه داد: “متاسفانه این جوشکار ۳۶ ساله پس از انتقال در بیمارستان امام ساری در حین عمل جراحی جان باخت”.

مصدومیت یک کارگر در کاشان

به گزارش رکنا، امروز یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹، یک کارگر در کاشان بر اث ریزش آوار دچار مصدومیت شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کاشان در این خصوص گفت: “ریزش سقف و دیواره بخشی از یک کارگاه رنگرزی، منجر به مصدومیت و محبوسی کارگر آن کارگاه شد”.

وی افزود: “در پی تماس با سامانه ۱۲۵ سازمان مبنی بر وقوع حادثه در یک کارگاه رنگرزی واقع در خیابان فاضل نراقی کاشان در ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه صبح امروز، تیم‌های امداد و نجات ایستگاه شماره چهار این سازمان به محل حادثه اعزام شدند”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کاشان ادامه داد: “آتش نشانان پس از برداشتن آوار، اقدام به خروج فردی که افزون بر نیمی از بدنش در آوار بود کردند و مصدوم را به عوامل اورژانس حاضر در محل به منظور معاینه و انتقال به مرکز درمانی تحویل دادند”.

مصدومیت یک کارگر در کرج

به گزارش جوان آنلاین، امروز یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج از مصدومیت یک کارگر ۵۰ ساله بر اثر انفجار سیلندر گاز در جاده کرج – چالوس خبر داد.

عباس وحیدی ضمن اعلام این خبر گفت: “حادثه انفجار و آتش سوزی غروب امروز در کیلومتر پنج جاده کرج – چالوس به علت عدم رعایت نکات ایمنی رخ داد که بلافاصله آتش نشانان از سه ایستگاه در محل حادثه حاضر شدند”.

وی افزود: “آتش نشانان ضمن مهار آتش سوزی از سرایت آتش به واحدهای تجاری مجاور جلوگیری کردند”.

وحیدی ادامه داد: “برای جلوگیری از انفجار گاز پنج سیلندر ۱۱ کیلویی گاز از محل خارج شد و اقدامات ایمنی به عمل آمدو مصدوم حادثه توسط امدادگران به بیمارستان انتقال یافت”.

مرگ یک کارگر در پاوه

به گزارش کردپا، یک کارگر ساختمانی در محله سرباور شهرستان پاوه بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

در این گزارش، هویت این کارگر “عزیز محمدی” اهل روستای میرعبدلی احراز شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید