خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  خودسوزی در بندرعباس؛ ۸ نفر از عاملان تخریب خانه بازداشت شدند

خودسوزی در بندرعباس؛ ۸ نفر از عاملان تخریب خانه بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – دادستان بندرعباس از بازداشت ۸ نفر از عاملان تخریب منزل یک زن که منجر به خودسوزی او شد، خبر داد. روز چهارشنبه ۲۸ آبان، یک زن ۳۵ ساله در بندرعباس به دلیل تخریب خانه اش توسط ماموران شهرداری، اقدام به خودسوزی کرد و در یکی از بیمارستان های بندرعباس بستری شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، دادستان بندرعباس از دستگیری ۸ نفر از عاملان و آمران تخریب یک خانه در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی بیان داشت: “بدنبال بررسی‌های قضائی در خصوص موضوع تخریب منزل زن بندرعباسی، ۴ نفر از کارکنان متخلف شهرداری در روز جمعه و ۴ نفر دیگر نیز اخیراً بازداشت شده‌اند”.

وی عنوان کرد: “جمعاً ۸ نفر اکنون در ارتباط با این پرونده بازداشت و تحت قرار تأمین کیفری هستند”.

به گفته دادستان بندرعباس، بانوی بندرعباسی که اکنون مصدوم است، یک پسر ۱۵ ساله و یک دختر ۱۲ ساله دارد.

روز چهارشنبه ۲۸ آبان، این زن ۳۵ ساله در بندرعباس به دلیل تخریب خانه اش توسط ماموران شهرداری، اقدام به خودسوزی کرد و یک روز بعد دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس از تشکیل پرونده برای متخلفان در خصوص این واقعه و و احضار آنان خبر داد.

پس از این واقعه فاطمه نوروزیان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این خصوص گفت: “این خانم به دلیل تخریب اتاقی از منزلش توسط شهرداری بندرعباس، اقدام به خودسوزی کرد که اکنون با ۱۷ درصد سوختگی از ناحیه دست و قفسه سینه، در بخش سوختگی بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بستری است”.

محمد بدرقه، مدیر حقوقی شهرداری بندرعباس نیز در این خصوص مدعی شد: “منزل این خانم در زمین‌های تصرفی ملی ساخته شده و ساخت و ساز آن غیر قانونی است”.

این در حالی است که پیش از این مدیریت شهرداری بندرعباس صراحتا مدعی شده بود که، شهرداری بندرعباس در موضوع تخریب منزل مورد نظر هیچ نقشی نداشته و این اقدام با شکایت یک شخص حقیقی صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید