خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  حسام الدین آشنا در دادگاه جرایم سیاسی مجرم شناخته شد

حسام الدین آشنا در دادگاه جرایم سیاسی مجرم شناخته شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۲ آذر، جلسه رسیدگی به اتهامات حسام الدین آشنا، مشاور رئیس‌ جمهور و رئیس مرکز بررسی‌ های استراتژیک، در دادگاه جرائم سیاسی برگزار شد. به گفته سخنگوی هیأت منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی، “در این جلسه دادگاه، هیات منصفه به اتفاق آرا آقای آشنا را در هر دو مورد اتهامی، مجرم و در عین حال با اکثریت آرا وی را مستحق تخفیف دانست”. این پرونده با شکایت معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و همچنین سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه گشوده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، امروز یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹، جلسه رسیدگی به اتهامات حسام الدین آشنا در سومین دادگاه جرایم سیاسی برگزار شد.

احمد مؤمنی راد، سخنگوی هیأت منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی در این خصوص اظهار کرد: “این جلسه در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران با حضور هیأت قضائی به ریاست قاضی محمدی کشکولی و با حضور هیأت منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی برگزار شد”.

وی خاطرنشان کرد: “ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد و پس از تفهیم اتهام، حسام‌الدین آشنا به عنوان متهم جرم سیاسی بابت دو مورد اتهام نشر اکاذیب با شکایت معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و همچنین شکایت سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه، دفاعیات خود را شرح داد”.

مؤمنی راد افزود: “هیأت منصفه رسیدگی به جرایم سیاسی پس از استماع دفاعیات متهم و وکیل وی، به اتفاق آرا حسام‌الدین آشنا را در هر دو مورد اتهامی، مجرم شناخت و همچنین با اکثریت آرا وی را مستحق تخفیف دانست”.

بخشنامه «رسیدگی به جرایم سیاسی» در اواسط خردادماه از سوی رییس قوه قضاییه ابلاغ شد و این در حالی است که در بخش ابتلایی این بخشنامه بر لزوم رسیدگی به اتهامات مرتکبان جرایم موضوع «ماده ۲ قانون جرم سیاسی» تأکید شده است که بر اساس آن، “توهین به مقدسات”، “توهین به رهبری” و “توهین به مراجع تقلید” همچنان از شمول جرایم سیاسی خارج و مشمول جرایم معروف به «امنیتی» است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید