خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  خودسوزی در بندرعباس؛ تشکیل پرونده و احضار عوامل تخریب خانه

خودسوزی در بندرعباس؛ تشکیل پرونده و احضار عوامل تخریب خانه

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۲۹ آبان، دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس از تشکیل پرونده برای متخلفان در خصوص تخریب منزل یک زن که منجر به خودسوزی او شد خبر داد. به گفته او عوامل دخیل در تخریب این منزل احضار شده‌ و شکایت این شهروند نیز اخذ و بررسی فوری آن در دستور قرار گرفته است. روز گذشته یک زن ۳۵ ساله در بندرعباس به دلیل تخریب خانه اش توسط ماموران شهرداری، اقدام به خودسوزی کرد. به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، وی هم اکنون به دلیل سوختگی از ناحیه دست و قفسه سینه، در یکی از بیمارستان های بندرعباس بستری است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، امروز پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹، مجتبی قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس در خصوص تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار بندرعباسی اعلام کرد آنچه در مورد تخریب منزل این خانم در بندرعباس رخ داده و نوع و شیوه کار و نحوه برخورد با آنچه غیرقانونی خوانده شده است، به طور دقیق در دست بررسی است.

وی افزود: پرونده قضایی برای متخلفان در این زمینه تشکیل و چگونگی رویداد و زوایای مختلف آن در دست اقدام است و همه عوامل دخیل در تخریب این منزل احضار شده‌اند و شکایت این خانم نیز اخذ و بررسی فوری آن در دستور قرار گرفته است که طی ۲۴ ساعت می‌بایست انجام گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس مدعی شد: امروز به شخص مصدوم و خانواده اش از طرف بهزیستی خانه ای تحویل داده شد و به سازمان‌های حمایتی هم دستور قضایی داده شده است که به این خانواده کمک فوری شود.

قاضی قهرمانی همچنین با اشاره به معرفی این خانواده به پزشکی قانونی در صورت تمایل‌شان، خاطرنشان کرد: تحقیق در خصوص نقض حقوق شهروندی از طرف نیروهای شهرداری نسبت به این خانواده نیز صورت می‌گیرد.

وی درباره وضعیت جسمانی خانم صاحب این منزل نیز عنوان داشت: همه خدمات بیمارستانی برای این سوختگی‌های ایشان رایگان شد و باید طول درمان ایشان نیز کامل شود.

روز چهارشنبه ۲۸ آبان، یک زن ۳۵ ساله در بندرعباس به دلیل تخریب خانه اش توسط ماموران شهرداری، اقدام به خودسوزی کرد.

فاطمه نوروزیان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این خصوص گفت: این خانم به دلیل تخریب اتاقی از منزلش توسط شهرداری بندرعباس، اقدام به خودسوزی کرد که اکنون با ۱۷ درصد سوختگی از ناحیه دست و قفسه سینه، در بخش سوختگی بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بستری است.

محمد بدرقه، مدیر حقوقی شهرداری بندرعباس نیز در این خصوص مدعی شد: “منزل این خانم در زمین‌های تصرفی ملی ساخته شده و ساخت و ساز آن غیر قانونی است.

این در حالی است که پیش از این مدیریت شهرداری بندرعباس صراحتا مدعی شده بود که، شهرداری بندرعباس در موضوع تخریب منزل مورد نظر هیچ نقشی نداشته و این اقدام با شکایت یک شخص حقیقی صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید