خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, حقوق آکادمیک  >  محمد شباهتی، دانشجوی دانشگاه تهران به ۵ سال حبس محکوم شد

محمد شباهتی، دانشجوی دانشگاه تهران به ۵ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – محمد شباهتی فعال دانشجویی دانشگاه تهران به صورت غیابی به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد. این درحالی است که تاکنون هیچ ابلاغیه و احضاریه ای به این شهروند ارسال نشده و تمام فرایند رسیدگی و صدور حکم بدون اطلاع و حضور او صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور، محمد شباهتی فعال دانشجویی دانشگاه تهران به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس این گزارش، در پی ضبط شدن یکی از کارت های بانکی این فعال صنفی توسط دستگاه عابر بانک و پیگیری علت این اتفاق از طریق بانک، مشخص می شود که نامه ای از شعبه یک اجرای احکام شهید مقدس(اجرای احکام زندان اوین) در تاریخ ۱ مهر ماه به بانک ها ارسال شده تا تمامی حساب های وی مسدود گردد که نهایتا با مراجعه وکیل این فعال صنفی به اجرای احکام اوین، حکم ۵ سال حبس تعزیری این دانشجو به صورت شفاهی به وکیل ابلاغ می شود.

اتهام مطروحه علیه این شهروند اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی بوده است با این حال به دلیل اینکه کلیه روند رسیدگی از جمله تفهیم اتهام، صدور کیفرخواست، برگزاری جلسه دادرسی و صدور حکم، بدون اطلاع این دانشجو و به صورت کاملا غیابی انجام گرفته‌ و هم‌اکنون در مرحله اجرای حکم است از جزییات و مصادیق حکم صادره اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید