خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹, 3rd of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ ساعت ۱۸:۵۰:۵۳

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  سجاد شهیری به ۶ ماه حبس محکوم شد

سجاد شهیری به ۶ ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – سجاد شهیری، فعال ترک (آذربایجانی) توسط شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرستان نقده به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. آقای شهیری پیشتر در تاریخ ۲۶ دیماه سال گذشته  توسط ماموران اداره اطلاعات نقده بازداشت و در تاریخ ۲۸ اسفند با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سجاد شهیری، فعال ترک (آذربایجانی) به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرستان نقده به ریاست قاضی امیر کیومرثی صادر و ابلاغ شده است، آقای شهیری از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

آقای شهیری همچنین از اتهام “عضویت در گروهک تجزیه طلب گاماج (طیف مستقل آذربایجان جنوبی)” تبرئه شده است.

آقای شهیری روز پنج‌شنبه ۲۶ دیماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی در نزدیکی محل سکونت خود در شهرستان نقده بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. در حکم بازداشت آقای شهیری که توسط شعبه ۱۶ دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تبریز به ریاست سید علی موسوی اقدم، صادر و نیابتا به دادسرای عمومی و انقلاب نقده ابلاغ شد، سجاد شهیری به اتهام “عضویت در گروهک تجزیه طلب گاماج (طیف مستقل آذربایجان جنوبی)” بازداشت و تفهیم اتهام شد.

وی در تاریخ ۱۲ اسفندماه ۹۸، با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان این شهر منتقل و نهایتا  در تاریخ ۲۸ اسفندماه همان سال با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

سجاد شهیری پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز را دارد. وی پیشتر در تاریخ ۱ تیرماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان نقده بازداشت و در تاریخ ۲۵ تیرماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی تا پایان زمان دادرسی آزاد شد. او نهایتا توسط دادگاه انقلاب شهرستان نقده به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم به دلیل عدم سابقه کیفری به بیست روز حبس کاهش پیدا کرد.

آقای شهیری در جریان مراسم قلعه بابک در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۷ نیز به همراه ده‌ها تن دیگر بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید