خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  آزادی دو شهروند از زندانهای نقده و مهاباد

آزادی دو شهروند از زندانهای نقده و مهاباد

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۲۰ آبان، امیر طاهریان، زندانی سیاسی اهل شهرستان پیرانشهر از زندان نقده آزاد شد. او پس از سپری کردن بیش از ۳ سال از دوران حبس خود، هشت ماه گذشته را پس از اعزام به مرخصی بصورت “زندان باز” گذرانده بود. همچنین دیروز چهارشنبه ۲۱ آبان، یک شهروند به نام امید عباسی، از اهالی روستای “آگریقاش” از توابع مهاباد، با تودیع قرار وثیقه، از زندان این شهرستان آزاد شد. وی تیرماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کردپا، روز سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹، سید امیر طاهریان، شهروند اهل شهرستان پیرانشهر، به صورت مشروط از زندان آزاد شد.

وی در تاریخ ۲۶ اسفند ٩۵ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مدت یکماه در بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه تحت بازجویی بوده و سپس به زندان نقده منتقل شده بود.

سید امیر طاهریان سال ٩۶ از سوی دادگاه انقلاب مهاباد به ریاست قاضی “غلامی” به اتهام “عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام” به پنج سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

آقای طاهریان پس از ٣٨ ماه حبس تعزیری در زندان نقده برای اولین بار به مرخصی اعزام و ۸ ماه گذشته را به صورت “زندان باز” در حال گذراندن دوران محکومیت خود بود.

در خبری دیگر؛ روز چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹، یک شهروند به نام امید عباسی، از اهالی روستای “آگریقاش” از توابع مهاباد، با تودیع قرار وثیقه و یه صورت موقت، از زندان این شهرستان آزاد شد.

وی پس از اتمام مراحل بازجویی در بازداشتگاه‌های امنیتی در مهاباد به زندان این شهر منتقل شده بود.

امید عباسی در تیرماه ۹۹، بدون ارایه حکم قضایی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

بر اساس این گزارش، اتهام مطروحه علیه وی “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید