خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  محمد خانی با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد

محمد خانی با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – محمد خانی، مترجم، پژوهشگر و دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه علامه طباطبائی امروز چهارشنبه ۲۱ آبان‌ماه با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان  اوین آزاد شد. آقای خانی در تاریخ ۱۰ مهرماه امسال توسط ماموران امنیتی در منزل خود بازداشت و در تاریخ ۱۸ آبان‌ماه، با پایان بازجویی‌ها از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۹، محمد خانی، مترجم، پژوهشگر و دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه علامه طباطبائی با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

محمد خانی پیشتر در تاریخ ۱۰ مهرماه توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. ماموران در حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل وی کرده و برخی از لوازم شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند.

وی در تاریخ ۱۸ آبان‌ماه، با پایان بازجویی‌ها از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شد.

آقای خانی پیشتر در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود.

محمد خانی، مترجم، پژوهشگر اجتماعی و دانشجوی مقطع دکتری در رشته رفاه و سیاستگذاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی است.

آقای خانی دی ماه سال ۹۶ برای مدتی در بازداشت نیروهای امنیتی بسر برد. وی در سال ۱۳۹۶ عضو شورای صنفی دانشگاه علامه طباطبایی نیز بود و همراه با شوراهای صنفی ۳۰ دانشگاه کشور با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به بازداشت دانشجویان دانشگاه های مختلف در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ واکنش نشان داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید