خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز چهارشنبه ۲۱ آبان، جمعی از کارگران راه آهن تراورس ناحیه خراسان رضوی در مقابل دادستانی شهرستان مشهد، گروهی از کارگران راه آهن تراورس ورامین، جمعی از کارگران و کارکنان خط ۵ متروی تهران و شماری از کارگران راه آهن زاگرس در محل کار خود، و تنی چند از سهامداران زیان دیده در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار در تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه ۹۹، در پی فراخوان سراسری کارگران و کارکنان خطوط ابنیه فنی و راه آهن کشور و دعوت به حضور و همکاری این شهروندان از همکاران خود در برپا کردن تجمعات اعتراضی، جمعی از کارگران راه آهن تراورس ورامین، گروهی از کارگران راه آهن ناحیه خراسان رضوی، شماری از کارگران و کارکنان خط ۵ متروی تهران و همچنین کارگران راه آهن زاگرس در سراسر کشور دست به تجمعات اعتراضی زدند و خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

کارگران خطوط ابنیه مذکور امروز در محل کارشان و همچنین کارگران راه آهن تراورس خراسان رضوی در مقابل دادستانی مشهد تجمعات معترضانه خود را برپا کردند. گروهی از این کارگران از قطع همکاری احتمالی خود در صورت عدم توجه و رسیدگی به مطالباتشان خبر دادند. برخی نیز با مسدود کردن مسیر راه آهن سعی در نشان دادن عمق نابسامانی وضعیت معیشتی خود داشتند. گروهی دیگر با دست کشیدن از کار و فعالیت، اعتراض خود را نسبت به درخواست های مکرر و پیگیری نشده از سوی مسئولان ابراز کردند.

اهم مطالبات کارگران و کارکنان خطوط ابنیه فنی و راه آهن کشور تعویق در پرداخت دستمزدها و پایین بودن حقوق و مزایا، عدم پرداخت حق بیمه، نبود امنیت شغلی، نبود پزشک و اورژانس در همه واحدها، نداشتن لباس کار، ماسک استاندارد، دستکش، کفش و چکمه است.

بخش نگهداری از خطوط ریلی راه آهن از حدود پنج سال پیش به چند شرکت پیمانکار عمده واگذار شد، که شرکت تراورس بزرگ ‌ترین آن‌ ها است.

تجمع سهامداران مالباخته در تهران

به گزارش مهر، امروز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه ۹۹، شماری از سهامداران زیان دیده در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار واقع در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

این شهروندان که از سهامداران حقیقی و خرد هستند، با سردادن شعارهایی اعتراض خود را نسبت به سیاست‌ های دولت در دوران ریزش شاخص و عدم اجرای وعده‌ های حمایتی بیان کردند و خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید