خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  بازداشت عباس سواعدی توسط نیروهای امنیتی در حمیدیه

بازداشت عباس سواعدی توسط نیروهای امنیتی در حمیدیه

خبرگزاری هرانا – عباس سواعدی، شهروند اهل حمیدیه در استان خوزستان امروز چهارشنبه ۲۱ آبان‌ماه توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. ماموران در زمان بازداشت آقای سواعدی تعدادی از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۷:۳۰ صبح امروز چهارشنبه ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۹، عباس سواعدی، شهروند اهل حمیدیه توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

ماموران در زمان بازداشت آقای سواعدی تعدادی از لوازم شخصی وی و اعضای خانواده‌اش ازجمله تلفن همراه آنها را ضبط کرده و با خود بردند.

به گفته یک منبع مطلع نیروهای امنیتی در زمان بازداشت با مقاومت مادربزرگ این شهروند مواجه شده و اقدام به هل دادن او کرده‌اند که در پی این اتفاق دست او آسیب دیده است.

تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه و محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.

آقای سواعدی پیشتر نیز سابقه بازداشت به دلیل فعالیت‌های خود را داشته است. وی در فرودین و مردادماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار کفالت آزاد شد. بازداشت وی در بهار سال ۹۷ و در پی اعتراضات شهروندان خوزستانی نسبت به “نادیده گرفته شدن” در رسانه دولتی به عنوان قسمی از سیاست‌های “تبعیض آمیز و حذفی” حکومت ایران در قبال عرب‌های خوزستان بود.

عباس سواعدی ۳۰ ساله، فارغ التحصیل رشته حقوق و ساکن شهرستان حمیدیه است.

شهر حمیدیه واقع در استان خوزستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید