خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  قوه قضاییه از پرداخت حقوق معوقه و بازگشت به کار کارگران اخراجی هفت تپه خبر داد/ منابع کارگری تکذیب کردند

قوه قضاییه از پرداخت حقوق معوقه و بازگشت به کار کارگران اخراجی هفت تپه خبر داد/ منابع کارگری تکذیب کردند

خبرگزاری هرانا – سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری روز سه شنبه ۲۰ آبان ماه، مدعی شد که کارگران اخراج شده نیشکر هفت تپه با پیگیری دستگاه قضا به محل کار خود بازگشته و حقوق معوقه کارگران بروز شده است. این در حالی است که منابع کارگری ضمن تکذیب این ادعا از عدم پرداخت حقوق مهرماه علیرغم سپری شدن ۲۰ روز از آبان‌ و تداوم بلاتکلیفی کارگران اخراج شده خبر داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۹۹، سخنگوی قوه قضاییه مدعی شد که کارگران اخراجی هفت تپه ضمن دریافت حقوق تعویقی، به محل کار خود بازگشته اند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: “جلسات متعددی با مقامات در سطح ملی و استانی برگزار شده است، همچنین با مدیران دولتی در دادستانی نیز جلساتی برگزار شده و پیگیریها انجام شده است و به دنبال یافتن راهکار برای تامین حقوق معوقه کارکنان هستیم؛ البته حقوق معوقه کارگران پرداخت شده و الآن حقوق آنها به‌روز است”.

اسماعیلی در بخشی از سخنان خود مدعی شد: “نه تنها از تعطیلی این مجموعه جلوگیری شد، بلکه تلاش شد در فصل کشت، کشت در آنجا برداشت شود، و تعدادی از کارگران این مجموعه نیز اخراج شده بودند که پیگیری شد و به کار بازگشتند و در حال حاضر مشغول به کار هستند”.

این اظهارات در حالی است که سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه روز جاری ضمن رد ادعای امروز سخنگوی قوه قضاییه، از عدم پرداخت حقوق مهرماه کارگران این مجتمع و همچنین بلاتکلیفی و عدم بازگشت به کار کارگران اخراج شده خبر داده است.

هفته گذشته ۱۵ کارگر شرکت نیشکر هفت تپه از محل کار خود اخراج شدند.

نظام موسوی، نماینده تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در یادداشتی نوشت: “اکنون که ‎خلع ید مالک فاقد اهلیت شرکت ‎هفت‌تپه به مراحل نهایی نزدیک شده، استاندار خوزستان با امنیتی کردن فضا درصدد مانع تراشی در این مسیر است. امروز ۱۵ کارگر برخلاف قانون به دستور استاندار اخراج شدند”.

طی روزهای اخیر شماری از کارگر مجتمع نیشکر هفت تپه در اعتراض به حضور نیروی انتظامی و جلوگیری از ورود ۱۵ نفر از کارگران به این شرکت، در مقابل درب ورودی این شرکت دست به تجمعات اعتراضی زدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید