خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز دوشنبه ۱۹ آبان، شماری از فارغ التحصیلان قبول شده در آزمون استخدامی پالایشگاه بیدبلند ۲ بهبهان در مقابل فرمانداری این شهر، جمعی از کشاورزان در روستای وجاره واقع در شرق اصفهان، تنی از شهروندان ساکن اهواز در این شهر، گروهی از کارگران نیشکر هفت تپه در مقابل درب ورودی این مجتمع، عده ای از سهامداران زیان دیده در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار واقع در تهران و تعدادی از بازاریان نقده در خیابان “امام” این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۹ آبان ۹۹، شماری از فارغ التحصیلان قبول شده در آزمون استخدامی پالایشگاه بیدبلند ۲ بهبهان، در اعتراض به عدم استخدام در این پالایشگاه، در مقابل فرمانداری بهبهان دست به تجمع زدند.

معترضان دلیل این امر را “رانت و لابی میان مسئولین در مراحل استخدامی” می دانند.

تجمع شهروندان ساکن اهواز

به گزارش هرانا، گروهی از شهروندان ساکن اهواز دوشنبه شب ۱۹ آبان ۱۳۹۹، در اعتراض به فقدان آب شرب در این شهر، دست به تجمع شبانه زدند.

تجمع کشاورزان اصفهان

به گزارش ایرنا، امروز دوشنبه ۱۹ آبان ۹۹، جمعی از کشاورزان اصفهان در اعتراض به عدم دریافت حق آبه خود، در روستای وجاره دهستان براآن شمالی واقع در شرق اصفهان  اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

حسنعلی مبینی نژاد نماینده اصفهان در شورای عالی استان ها، در این خصوص، گفت: “این کشاورزان طی سال های متمادی به دنبال حق آبه‌شان بوده‌اند. دولت هر بار به آنها وعده هایی داده که مدتی به صورت مسکن این سر و صداها را خوابانده است اما تاکنون اقدام جدی برای رفع مشکل این کشاورزان از سوی مسئولان انجام نشده است.”

او افزود: “آبی که به استان یزد منتقل کردند در واقع حق آبه کشاورزان استان اصفهان بوده است. قرار بر این بود که تونل سوم را افتتاح کنند و بخشی از آبی را که به استان یزد منتقل می‌شود به اصفهان منتقل کنند که این کار انجام نشد و به استان یزد منتقل شد.”

نماینده اصفهان در شورای عالی استان ها ادامه داد: “حتی بخش از آب را به مراکز صنعتی استان اصفهان منتقل کردند. اما حق آبه کشاورزان را ندادند. سال‌هاست این کشاورزان چشم به راه انتقال آب هستند. البته برای کشت قبلی به آنها مقداری آب داده شد اما برای کشت محصول جدید که گندم است و الان به آب نیاز دارند آبی منتقل نکردند.”

مبینی نژاد ادامه داد: “این موضوع باعث شد که دوباره کشاورزان نسبت به حق شان  تجمع کنند. قرار بود برای رفع مشکل حق آبه کشاورزان اصفهان تونل بهشت آباد را راه اندازی کنند که این تونل نیز تعطیل شد و عملا حق و حقوق کشاورزان اصفهانی دارد به سمت استان یزد هدایت می شود.”

او افزود: “کشاورزان از این موضوع نگرانند که سال‌ها به آنها وعده دادند که حق و حقوشان را در مورد حق آبه خواهند داد ولی متاسفانه این موضوع به درستی مدیریت نمی شود و کاملا حق به جانب کشاورزان است.”

دهمین روز تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران هفت تپه، امروز دوشنبه ۱۹ آبان ۹۹، جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه برای دهمین روز در محوطه این مجتمع دست به تجمع زدند۔

معترضان علت تجمع خود را  اعتراض به اخراج ۱۵ تن از همکارانشان عنوان کردند.

پیشتر نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی از اخراج ۱۵ نفر از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه خبر داد و استاندار خوزستان را یکی از عوامل این اقدام عنوان کرد.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع سهامداران بورس در تهران

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۱۹ آبان ۹۹، شماری از سهامداران زیان دیده در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار واقع در تهران دست به تجمع زدند.

این افراد نسبت به سیاست‌های دولت در دوران ریزش شاخص و عدم اجرای وعده‌های حمایتی، معترض هستند.

تجمع بازاریان نقده

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹، شماری از بازاریان نقده در خیابان “امام” این شهر دست به تجمع زدند.

معترضان علت تجمع خود را رکود اقتصادی ناشی از بسته شدن مغازه هایشان عنوان کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید