خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  با پایان بازجویی‌ها؛ محمد خانی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد

با پایان بازجویی‌ها؛ محمد خانی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – محمد خانی، مترجم، پژوهشگر و دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه علامه طباطبائی که در تاریخ ۱۰ مهرماه امسال توسط ماموران امنیتی در منزل خود بازداشت شده بود، شب یکشنبه ۱۸ آبان‌ماه، با پایان بازجویی‌ها از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب یکشنبه ۱۸ آبان‌ماه ۱۳۹۹، محمد خانی، مترجم، پژوهشگر و دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه علامه طباطبائی به قرنطینه بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

آقای خانی پیشتر در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی برای او صادر شده است.

آقای خانی پیشتر در تاریخ ۱۰ مهرماه توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. ماموران در حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل وی کرده و برخی از لوازم شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند.

تداوم بازداشت محمد خانی در شرایطی است که وی پیشتر به کرونا مبتلا شده و قبل از بهبودی کامل بازداشت شده است. این امر در کنار سایر بیماری‌های وی موجب افزایش نگرانی خانواده‌اش در خصوص وضعیت سلامت او شده است. هرانا پیشتر در تاریخ ۱۰ مردادماه امسال در گزارشی با عنوان “بحران کرونا؛ گزارشی جامع از وضعیت بند ۴ زندان اوین” به به شرح وضعیت این بند پس از شیوع ویروس کرونا پرداخت.

محمد خانی، مترجم، پژوهشگر اجتماعی و دانشجوی مقطع دکتری در رشته رفاه و سیاستگذاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی است.

آقای خانی دی ماه سال ۹۶ برای مدتی در بازداشت نیروهای امنیتی بسر برد. وی در سال ۱۳۹۶ عضو شورای صنفی دانشگاه علامه طباطبایی نیز بود و همراه با شوراهای صنفی ۳۰ دانشگاه کشور با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به بازداشت دانشجویان دانشگاه های مختلف در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ واکنش نشان داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید