خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اخراج ۱۵۰ کارگر نساجی مطهری در قزوین

اخراج ۱۵۰ کارگر نساجی مطهری در قزوین

خبرگزاری هرانا – دست‌کم ۱۵۰ کارگر کارخانه نساجی مطهری در قزوین با سابقه ۵ الی ۱۰ سال با اتمام قراردادهای کار خود، تعدیل شدند. کارفرما افزایش نرخ ارز و مشکلاتی در زمینه تامین مواد اولیه تولید را از علل این اقدام عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، طی چند ماه گذشته نزدیک به ۱۵۰ کارگر شاغل در کارخانه «نساجی مطهری» واقع در کیلومتر ۱۵ جاده قزوین-بوئین زهرا به دلیل اتمام قراردادهای کار خود تعدیل شدند.

بر اساس این گزارش، کارفرما مدعی است به دلیل افزایش نرخ ارز و مشکلاتی که در زمینه تامین مواد اولیه تولید در ماه‌های گذشته برای این واحد تولیدکننده انواع پارچه بوجود آمده و از سر ناچاری اقدام به تعدیل نیرو کرده است.

به گفته کارگران بیکار شده: “تعدیل کارگران در راستای کاهش هزینه‌های جاری کارخانه صورت گرفته و این موضوع باعث شده دیگر کارگران نیز امنیت شغلی و آینده کاری خود را در خطر ببینند”.

به گفته آنها؛ ۱۵۰ کارگری که اخیرا از کار بیکار شده‌اند هر کدام نزدیک به ۵ تا ۱۰ سال سابقه کار دارند و کارفرما بعد از اخراج تعداد شیفت‌های کاری کارگران باقیمانده را از سه شیف به دو شیف تغییر داده است.

این کارگران از تلاش همکاران بیکار شده‌ی خود برای دریافت مقرری بیمه بیکاری و بازگشت به کار خبر دادند. آنها گفتند: “بعد از سال‌ها کار در این کارخانه فرصت شغلی جدیدی برایمان وجود ندارد”.

این تعدیل‌ها در حالی برای کارگران نساجی مطهری اتفاق افتاده که هر یک از کارگران متاهل و دارای زن و فرزند هستند که با وضعیت بوجود آمده، مشکلات زیادی در امرار معاش آنان بوجود خواهد آمد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید