خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کشته شدن یک شهروند در پی تیراندازی نیروهای نظامی در بانه

کشته شدن یک شهروند در پی تیراندازی نیروهای نظامی در بانه

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱۷ آبان ‌ماه، یک شهروند که پیشتر در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در روستای “کیله” واقع در شهرستان بانه مصدوم شده بود، به دلیل شدت جراحات در بیمارستان جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز شنبه ۱۷ آبان ‌ماه ۹۹، یک شهروند از اهالی شهرستان بانه که روز چهارشنبه ۷ آبان در پی تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی به دلایل نامعلومی زخمی شده بود، بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان “کوثر” سنندج جان سپرد.

هویت وی “خسرو شریفی” فرزند صابر و اهل روستای “اوغول” از توابع شهرستان بانه عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “این شهروند در مرز بانه مشغول مسافرکشی بوده و هنگامی که چند کولبر را با خود به همراه داشته است، در روستای “کیله” بانه هدف شلیک مستقیم نیروهای نظامی قرار گرفت”.

این منبع مطلع اظهار داشت: “این شهروند بر اثر شلیک نیروهای امنیتی به ناحیه سر به شدت زخمی شد، و جهت مداوا پزشکی به بیمارستان کوثر سنندج منتقل و طی مدت ١٠ روز بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بوده است”.

روز یکشنبه ۱۸ آبان‌ماه، جسد این شهروند در زادگاهش به خاک سپرده شد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید