خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  دوازده روز پس از درگذشت پدر؛ مخالفت مسئولین با حضور مطلب احمدیان در مراسم سوگواری خانواده

دوازده روز پس از درگذشت پدر؛ مخالفت مسئولین با حضور مطلب احمدیان در مراسم سوگواری خانواده

خبرگزاری هرانا – مطلب احمدیان، زندانی سیاسی بیمار در زندان رجایی شهر کرج با وجود سپری شدن ۱۲ روز از درگذشت پدرش، همچنان از مرخصی کوتاه مدت جهت شرکت در مراسم سوگواری خانواده محروم مانده است. این در حالی است که آقای احمدیان، به دلیل کارشکنی مسئولین زندان مراسم خاکسپاری پدرش را از دست داده  و کماکان در تلاش است در سوگواری خانواده‌اش در کنار آنها باشد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مطلب احمدیان، زندانی سیاسی بیمار در زندان رجایی شهر کرج با وجود سپری شدن ۱۲ روز از درگذشت پدرش، همچنان از مرخصی کوتاه مدت محروم مانده است.

یک منبع مطلع از شرایط این زندانی به هرانا گفت: «هم خانواده و هم خود آقای احمدیان برای اخذ مرخصی اقدام کرده‌اند. تنها تلاش این بود که مطلب که از شرکت در مراسم خاکسپاری محروم مانده بتواند چند روزی کنار خانواده‌اش سوگواری کند که آن هم تاکنون محقق نشده است. هفته گذشته به آقای احمدیان گفته شد که پس از استعلام از وزارت اطلاعات به وی اطلاع داده خواهد شد، با این وجود هنوز خبری از اعزام وی به مرخصی نشده است.»

 پدر مطلب احمدیان روز چهارشنبه ۷ آبان ۹۹ درگذشت. بر اساس رویه مذهبی، خاکسپاری درگذشته باید در اولین فرصت صورت گیرد و به همین دلیل آقای احمدیان امکان شرکت در مراسم خاکسپاری پدر خود را نداشت، این زندانی سیاسی کماکان مترصد مرخصی است تا لااقل بتواند در مراسمات سوگواری در کنار خانواده خود باشد.

مطلب احمدیان در تاریخ ۱۳ مهرماه ۱۳۸۹ بازداشت و پس از حدود ۲۳۰ روز تحمل سلول انفرادی در پرونده اول خود به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از گروه های اپوزیسیون، به ۳۰ سال حبس در تبعید در زندان میناب محکوم شد و در تاریخ ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ به زندان سقز منتقل شد.

وی همچنین در دو پرونده در سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۹۰ با اتهام تردد غیرمجاز از مرزهای کشور به پرداخت یک میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و یک سال حبس تعزیری محکوم شد. آقای احمدیان در مردادماه سال ۹۷ توسط شعبه ۱ دادگاه کیفری یک استان کردستان به اتهامات “مشارکت در قتل” به ۸ سال حبس تعزیری و پرداخت نصف دیه کامل (دو دیه کامل برای ۴ متهم پرونده) و به اتهام “ضرب و جرح عمدی” از بابت همان پرونده به ۱ سال حبس و پرداخت ۲۰ میلیون تومان (۸۰ میلیون تومان برای ۴ متهم پرونده) بابت دیه فرد مجروح شده درگیری محکوم شد.

مطلب احمدیان، ۳۶ ساله و اهل بانه است. آقای احمدیان پس از ابلاغ این حکم در ابتدای شهریورماه ۹۷ از زندان مرکزی سنندج به زندان اوین منتقل شد. او مجددا اواسط سال ۹۸ از این زندان به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

آقای احمدیان که در یازدهمین سال از دوره محکومیت خود است، از سالها پیش از بیماری ارکیتیس (عفونت بیضه) و انتقال عفونت به مثانه رنج می برد و تاکنون رسیدگی درمانی در ارتباط با بیماری وی صورت نگرفته است. عدم رسیدگی به وضعیت بیماری وی در حالی است که آقای احمدیان در تمام این مدت با این مشکل مواجه بود و بیماری او روز به روز پیشرفت کرده است. پیشتر پزشک عمومی و متخصص عفونی در بهداری زندان اوین بارها تاکید کرده بودند که حتما باید توسط جراح و متخصص اورولوژی ویزیت شود و شیمی تراپی، سونوگرافی و آزمایشات مربوطه صورت گیرد. امری که تاکنون با مخالفت امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی محقق نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید