خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن ۲ کولبر در مناطق مرزی نوسود

زخمی شدن ۲ کولبر در مناطق مرزی نوسود

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱۷ آبان ماه، دو کولبر در مناطق مرزی شهرستان نوسود بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کولبر نیوز، روز شنبه ۱۷ آبان ماه ۹۹، در پی شلیک نیروهای نظامی در مناطق مرزی شهرستان نوسود دو کولبر زخمی شدند.

در این گزارش هویت یکی از کولبران زخمی شده «رزگار حسینی» اھل روستای «بلەبزان» پاوە عنوان شده است، و از ھویت کولبر دیگر که از اهالی «ثلاث و باوه جانی» است، اطلاعی در دست نیست.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید