خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام, سایر گروهها  >  صدور حکم اعدام و شلاق برای سه متهم در مشگین شهر/رهایی ۲ زندانی از اعدام در ایلام و آذربایجان شرقی

صدور حکم اعدام و شلاق برای سه متهم در مشگین شهر/رهایی ۲ زندانی از اعدام در ایلام و آذربایجان شرقی

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در مشگین شهر از بابت اتهام “قتل” به اعدام و سه متهم این پرونده در کنار سایر مجازات به ۲۱۱ ضربه شلاق محکوم شدند. همچنین دو زندانی در استان های آذربایجان شرقی و ایلام که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با جلب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از میزان، رییس حوزه قضایی بخش خواجه استان آذربایجان شرقی از رهایی یک زندانی از اعدام خبر داد.

سلمان لطفی در این خصوص گفت: “در سال ۱۳۹۵، پرونده قتلی که نهایتاً متهم آن به حکم دادگاه کیفری و تأیید دیوان عالی کشور به اعدام محکوم شده بود، با تلاش و پیگیری‌های مجدانه و با اعلام رضایت اولیای دم پرونده مختومه شد و محکوم به اعدام به زندگی بازگشت”.

رهایی یک زندانی از اعدام در ایلام

به گزارش میزان، یک زندانی در ایلام که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از مرک رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، این زندانی که متهم است طی یک نزاع بین دو خانواده در یکی از روستا‌های شهرستان ایوان مرتکب قتل شده است، با تلاش اعضای شورای حل اختلاف، قضات، بزرگان و ریش سفیدان استان ایلام، موفق به کسب رضایت اولیای دم شده و از مرگ رهایی یافت.

صدور حکم اعدام و شلاق برای ۳ متهم در مشگین شهر

به گزارش رکنا، یک زندانی در مشگین شهر از بابت اتهام “قتل” به اعدام و ۳ متهم این پرونده در کنار سایر مجازات به شلاق محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، به دنبال وقوع یک قتل در اسفند ۹۸، رسیدگی به این پرونده آغاز شد. سودا حسن زاده، زن جوان آرایشگر مشگین شهری منزل خود را به قصد مهمانی ترک کرده و به خانه بازنگشت. درحالیکه تلاش خانوده برای یافتن او ادامه داشت؛ جسد سوخته این زن توسط یک چوپان در نزدیکی سد احمدبیگلو کشف شد.

از آنجا که آخرین شب، سودا به قصد منزل دوستش به نام مریم، خانه را ترک کرده بود، دوست او به عنوان تنها مظنون پرونده تحت تعقیب قرار گرفت. این در حالی بود که دوربین های مدار بسته مقابل خانه وی، تصاویر مریم و مرد مورد علاقه اش و برادرش را حین انتقال جسد نشان می داد. نهایتا سه متهم این پرونده بازداشت شدند.

موسی یکی از متهمان این پرونده طی اعترافات خود گفت؛ آنها قصد سرقت طلاهای سودا را داشته اند و پس از کشتن وی، جسد را با کمک برادر مریم سوزاندند.

هفته گذشته جلسه دادگاه متهمان این پرونده برگزار شد؛ در این جلسه موسی، یکی از متهمان این پرونده، از بابت اتهام “مباشرت در قتل عمد” به اعدام و از بابت اتهامات “جنایت بر میت” و “مشارکت در سرقت” در کنار سایر مجازات از جمله حبس و پرداخت دیه، مجموعا به تحمل ۱۴۲ ضربه شلاق محکوم شد.

مریم، دوست سودا و متهم دیگر این پرونده، توسط دادگاه از بابت اتهامات “معاونت در قتل”، “جنایت بر میت” و “مشارکت در سرقت” در کنار سایر مجازات از جمله حبس و پرداخت دیه مجموعا به تحمل ۴۷ ضربه شلاق محکوم شد.

برادر مریم، متهم دیگر این پرونده، نیز از بابت اتهامات “معاونت در آتش زدن اموال” و “معاونت در جنایت بر میت” در کنار سایر مجازات از جمله حبس و پرداخت دیه، به تحمل ۲۲ ضربه شلاق محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید