خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بی خبری و افزایش نگرانی از وضعیت حنیف شادلو

تداوم بی خبری و افزایش نگرانی از وضعیت حنیف شادلو

خبرگزاری هرانا – حنیف شادلو، فعال اجتماعی، با گذشت سه هفته از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برد. او از آن زمان تاکنون تنها یک بار در تاریخ ۱۰ آبان توانسته تماس کوتاهی با خانواده‌اش بگیرد؛ این امر در کنار بی‌خبری و عدم پاسخگویی نهادهای امنیتی باعث افزایش نگرانی خانواده وی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنج‌شنبه ۱۵ آبان‌ماه ۱۳۹۹، با گذشت سه هفته از زمان دستگیری حنیف شادلو، این فعال اجتماعی کماکان در بازداشت بسر می‌برد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای شادلو در خصوص آخرین وضعیت وی به هرانا گفت: «آقای شادلو از زمان بازداشت تنها روز شنبه در حد احوالپرسی تماس کوتاهی با خانواده‌اش داشت و اکنون پنج روز از آن زمان می‌گذرد. با وجود پیگیری‌های خانواده، مسئولان قضائی و امنیتی پاسخی نسبت به وضعیت و محل نگهداری او نداده‌اند و این امر باعث افزایش نگرانی خانواده و نزدیکان آقای شادلو شده است.»

حنیف شادلو ساعت ۸ صبح روز جمعه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود در ورامین بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. ماموران در حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل این شهروند کرده و برخی از وسایل شخصی او و خانواده‌اش ازجمله تلفن‌های همراه و مدارک شناسی را ضبط کرده و با خود بردند. همچنین گفته شده ماموران در حین بازداشت اقدام به ضرب و شتم آقای شادلو کردند.

تا زمان تنظیم این گزارش کماکان از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه و نهاد بازداشت کننده این شهروند اطلاعی در دست نیست.

حنیف شادلو فعال اجتماعی است که در حوزه مسائل و مطالبات کارگران فعالیت دارد. آقای شادلو پیشتر نیز به دلیل فعالیت در یک کانال تلگرامی سابقه بازداشت و محکومیت سه ماهه را دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید