خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز دوشنبه ۱۲ آبان، شماری از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در محوطه این شرکت، شماری از اهالی شهرستان چابهار در مقابل فرمانداری این شهرستان، گروهی از سرمایه گذاران “فانوس ماهیان” در مقابل مجلس و موسسه تحقیقاتی علوم شیلات و جمعی از سهامداران بانک شهر در مقابل این بانک، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹، شماری از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در اعتراض به بازداشت همکاران خود در محوطه این شرکت تجمع کردند.

تجمع کارگران با دخالت و ورود ماموران نیروی انتظامی روبه‌رو شد.

پس از تجمع روز پنجشنبه ۸ آبان، چهار تن از فعالین کارگری هفت‌ تپه به نام های یوسف بهمنی، حمید ممبینی، ابراهیم عباسی منجزی و مسعود حیوری بازداشت و در تاریخ ۱۰ آبان، پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان فجر دزفول منتقل شدند.

طی ماه های اخیر تجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه بیش از دو ماه در خیابان های شهر شوش و در مقابل فرمانداری این شهر ادامه داشت. معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع اهالی شهرستان چابهار

به گزارش کولبر نیوز، شماری از اهالی شهرستان چابهار در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

این تجمع کنندگان دلیل تجمع خود را اعتراض به تخریب منازل مسکونی شان توسط بنیاد مسکن و شهرداری، عنوان کردند.

بر اساس این گزارش، روز جمعه ۹ آبان، ماموران بنیاد مسکن و شهرداری حدود ۱۰  منزل مسکونی در محله گلشهر واقع در شهرستان چابهار را تخریب کردند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطالع آمده است: “ماموران امنیتی با استفاده از لودر منازل را به همراه اسباب و اثاثیه آن به طور کامل تخریب کرده و برای هموار کردن زمین به داخل رودخانه هدایت کردند”.

تجمع سرمایه گذاران فانوس ماهیان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، طی روزهای گذشته، گروهی از سرمایه گذاران “فانوس ماهیان” به صورت جداگانه در مقابل مجلس و موسسه تحقیقاتی علوم شیلات دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، دلیل تجمع سرمایه گذاران اعتراض به بیکار شدن ۳۰۰۰ ملوان بدون مصوبه قانونی و از دست رفته سرمایه آنها، عنوان شده است.

تجمع سهامداران بانک شهر

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، طی روزهای گذشته، جمعی از سهامداران بانک شهر در مقابل این بانک دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کنندگان دلیل تجمع خود را اعتراض به کاهش ارزش سهام این بانک در بازار بورس عنوان کردند و خواستار برکناری بازارگردان این بانک شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید