خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها, کودکان  >  خودکشی یک دختر نوجوان در دیشموک

خودکشی یک دختر نوجوان در دیشموک

خبرگزاری هرانا – یک دختر دانش آموز ۱۴ ساله ساکن شهر دیشموک در استان کهگیلویه و بویراحمد روز یکشنبه ۱۱ آبان‌ماه از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۱ آبان‌ماه ۱۳۹۹، یک دختر دانش آموز ۱۴ ساله ساکن شهر دیشموک از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

هویت این دختر دانش آموز “رعنا ثنایی” ۱۴ ساله توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع درباره خودکشی این دختر نوجوان به هرانا گفت: «رعنا ثنایی روز یکشنبه در منزل پدر و مادر خود در دیشموک با دار زدن خود اقدام به خودکشی کرد. پس از آنکه خانواده متوجه این اقدام فرزندشان شدند به اورژانس اطلاع دادند و هلی‌کوپتری برای اعزام او بیمارستان به دیشموک فرستادند اما پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد. او نهایتا صبح امروز در زادگاهش به خاک سپرده شد.»

خانواده این دختر نوجوان پس از حضور در بیمارستان گفته‌اند که فرزندشان به خاطر نداشتن تلفن همراه هوشمند و عدم امکان حضور در کلاس‌های آنلاین خودکشی کرده است اما منابع محلی مدعی شدند مسئله ازدواج اجباری او مطرح بوده است؛ با این حال کماکان هرانا بصورت مستقل قادر به تایید هیچ یک از این ادعاها نیست.

دیشموک یکی از شهرهای شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد و در جنوب غربی ایران قرار دارد.

سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید