خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز یکشنبه ۱۱ آبان، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرهای کرمان، تهران، اراک و اصفهان دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۲ کارگر مصدوم شده و ۳ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کرمان از ریزش کوره آهک پزی در این شهر و جان باختن یک کارگر و زخمی شدن کارگر دیگر این کوره خبر داد.

محمد صابری در این خصوص گفت: “ریزش آوار در کوره آجرپزی دشت زحمتکشان کرمان ساعت ۱۳ و ۲۵ دقیقه بعد از ظهر امروز یکشنبه ۱۱ آبان‌ماه رخ داد”.

وی افزود: “فرد فوت شده در حادثه ریختن آوار در کارگاه کوره آجرپزی دشت زحمتکشان زنگی آباد یک مرد حدود ۳۷ ساله در دَم جان باخته و یک نفر مصدوم شده است”.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کرمان اظهار داشت: “بلافاصله بعد از اطلاع از این حادثه سه تیم فوریت های پزشکی به محل اعزام شد”.

وی ادامه داد: “مصدوم این حادثه نیز مردی ۲۵ ساله است که بعد از انجام اقدامات درمانی اولیه با حال عمومی مساعد به بیمارستان شهید باهنر کرمان انتقال داده شد”.

مرگ یک کارگر در تهران

به گزارش ایسنا، امروز یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از جانباختن یک کارگر ٢١ ساله حین تخریب ساختمان قدیمی خبر داد.

جلال ملکی در این خصوص گفت: “ساعت ١١:٣٧ دقیقه ظهر روز جاری یک مورد حادثه تخریب یک ساختمان در حال تخریب و بازسازی در محله حکیمیه خیابان خرم پگاه به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “آتش نشانان در مدت زمان سه دقیقه به محل رسیده و مشاهده کردند که کارگران در یک ساختمان دو طبقه قدیمی در حال انجام کار بودند که به یکباره سقف طبقه اول تخریب شده و یکی از کارگران زیر حجم زیادی از بتن و آهن گرفتار می شود”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ادامه داد: “آتش نشانان با احتیاط کامل عملیات آواربرداری را آغاز کردند و پس از مدتی تلاش پیکر مرد جوان حدودا ٢١ ساله را که تابعه کشور افغان بود را از زیر آوار خارج کردند و وی به عوامل اورژانس حاضر در محل تحویل داده شد که مشخص شد متاسفانه جان خود را از دست داده است”.

وی عنوان کرد: “محل حادثه ایمن سازی و توضیحات لازم به مالک و مسئول پروژه ارایه داده شد و ساعت ١٣:٠٨ دقیقه محل به عوامل انتظامی تحویل داده شد”.

مرگ یک کارگر در اراک

به گزارش رکنا، یک کارگر در حین کار در یک واحد ساختمانی نیمه کاره در یکی از محله های شهرستان اراک، بر اثر سقوط از داربست جان خود را از دست داد.

امیر مختاری فرمانده انتظامی شهرستان اراک استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: “در ساعت ۱۰:۱۰ روز گذشته با اعلام گزارشی به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ مبنی بر فوت مردی در پی سقوط از ارتفاع در هنگام کار در ساختمانی در یکی از محله های شهرستان اراک، بلافاصله واحدهای امدادی و انتظامی به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “با حضور ماموران انتظامی در محل حادثه، مشخص شد کارگری ۳۵ ساله در هنگام کار در یک واحد ساختمانی نیمه کاره، بر اثر سقوط ناگهانی از داربست، جان خود را از دست داده است”.

امیر مختاری ادامه داد: “جسد متوفی با تشکیل پرونده برای بررسی های لازم به پزشکی قانونی انتقال داده شد”.

مصدومیت یک کارگر در اصفهان

به گزارش رکنا، یک کارگر در حین کار بر اثر سقوط از دستگاه لیفتراک دچار مصدومیت شد.

فرهاد کاوه آهنگران با اشاره به حادثه سقوط لیفتراک در اصفهان اظهار داشت: “این حادثه ساعت ۱۰ و ۳۳ دقیقه امروز به ستاد فرماندهی آتش نشانی شهرداری اصفهان گزارش شد”.

وی با بیان اینکه در این حادثه لیفتراک در حال کار در حفره سقوط کرده است، افزود: “در این حادثه جوان ۲۲ ساله که راننده این دستگاه بود در لیفتراک محبوس شده و آسیب دید”.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه این حادثه در محوطه کارگاهی رو به روی روستای «کف جوان» بعد از «راشنان» اتفاق افتاده است، ادامه داد: “نیروهای امداد و نجات از ایستگاه‌های پنج و ۲۳ به محل این حادثه اعزام شدند”.

وی اعلام کرد: “فرد مصدوم این حادثه پس از آزادسازی از درون لیفتراک تحویل نیروهای اورژانس شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید