خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مصدومیت یک کولبر بر اثر انفجار مین در مناطق مرزی نوسود

مصدومیت یک کولبر بر اثر انفجار مین در مناطق مرزی نوسود

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر، در پی انفجار مین در مناطق مرزی شهرستان نوسود در استان کرمانشاه یک کولبر از ناحیه پا دچار نقص عضو شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کردپا، طی روزهای اخیر، یک کولبر اهل شهر “بانه وره” در پی انفجار مین در منطقه شوشمی نوسود از ناحیه پا دچار نقص عضو شد.

هویت این کولبر در این گزارش “لقمان رحیمی” اهل شهر بانه‌وره از توابع شهرستان پاوه عنوان شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید