خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال مجدد بهنام محجوبی به بیمارستان روانپزشکی

انتقال مجدد بهنام محجوبی به بیمارستان روانپزشکی

خبرگزاری هرانا – بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی روز شنبه ۱۰ آبان‌ماه مجددا به صورت اجباری از زندان اوین به بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) اعزام شد. آقای محجوبی که از روز پنج‌شنبه ۸ آبان‌ماه در اعتراض به شرایط خود و عدم رسیدگی پزشکی در اعتصاب غذا است، پیشتر نیز در تاریخ ۶ مهرماه به صورت اجباری به این بیمارستان منتقل و در تاریخ ۱۲ مهرماه به زندان بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۰ آبان‌ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی مجددا به صورت اجباری از زندان اوین به بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) اعزام شد.

بهنام محجوبی پیشتر از روز پنج‌شنبه ۸ آبان‌ماه در اعتراض به شرایط خود و عدم رسیدگی پزشکی اعتصاب غذا کرده است. یک منبع مطلع از شرایط آقای محجوبی در این خصوص به هرانا گفت: “روز شنبه ۱۰ آبان بهنام محجوبی را به بهانه درمان بیماری از زندان خارج می‌کنند و حتی به نزدیکانش گفتند که به بیمارستان طالقانی اعزام شده اما او را به بیمارستان روانپزشکی منتقل کردند. بهنام پیش از اعزام اعلام کرده بود که حتی در صورت انتقال اجباری هم اعتصابش را نخواهد شکست”.

آقای محجوبی پیشتر نیز در تاریخ ۶ مهرماه امسال به صورت اجباری و به بهانه اعزام به بیمارستان جهت درمان از کار افتادگی دست چپ و تشنج‌های متوالی به بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) منتقل و در تاریخ ۱۲ مهرماه به زندان بازگردانده شد. گفته می‌شود که پزشکان بدون آگاه کردن وی از پروسه درمان، دارویی به او تزریق کرده بودند.

بهنام محجوبی در زمستان ۹۶ در جریان حوادث گلستان هفتم توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۷ مردادماه ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق ارتباط گیری با سایرین و فراهم ساختن تجمع غیرقانونی” به به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه ها و دسته جات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد.

آقای محجوبی در تاریخ ۳۱ خرداد ۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. بازداشت وی در حالی بود که این درویش گنابادی تحت نظر روانپزشک قرار داشته و پزشکی قانونی تشخیص به عدم تحمل کیفر برای وی داده است.

بهنام محجوبی، فرزند علی و متولد ۱۳۶۶ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید