خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز پنجشنبه ۸ آبان، جمعی از مرغداران و دامداران استان خراسان شمالی در مقابل ساختمان استانداری این استان و شماری از کارگران از بخش‌های مختلف صنعتی شرکت هفت تپه در این شرکت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، دیروز چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹، جمعی از مرغداران و دامداران استان خراسان شمالی با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان استانداری این استان خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

آن ها دلیل این تجمع خود را  عدم توزیع مناسب نهاده دامی برای طیور و دام‌ها عنوان کردند.

تجمع کنندگان عنوان کردند: “نهاده دامی دولتی به دست ما نمی‌رسد و سویا را با قیمتی بسیار بالاتر از قیمت دولتی و حتی بازار آزاد می‌گیریم”.

 یکی از مرغداران گفت: “گرانی و کمبود نهاده های دامی، ناتوانی و مشکلات دامداران برای تامین نهاده‌ها از جمله موضوعاتی است که نه تنها در خراسان شمالی بلکه در تمام کشور امان مرغداران را بریده است”.

وی افزود: “با توجه به کمبود نهاده دامی٬ بسیاری از دامداران استان مجبور شدند تغذیه دام‌ها را از جیره‌های کم ارزشی همچون کاه و نان خشک فراهم کنند. برخی از دامداران برای سیر کردن دام های خود به سوی نان خشک پیش رفته‌اند!”

این موضوعی است که امیدوار رییس اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی نیز ضمن تایید آن اعلام کرد: “یکی از دلایل شلوغ شدن صف نانوایی‌ها٬ خرید نان برای خوراک دام‌ها است”.

یکی از این دامداران گفت: “با وجود انبار کردن مقدار زیادی کنستانتره در انبارهای جهاد کشاورزی٬ اما خوراک دام برای ما تامین نمی‌شود. کنستانتره در انبارها موجود است ولی ساعت ها از سپیده صبح در مقابل انبار در سرمای صبحگاهی منتظر بودیم و کسی به ما این کنستانتره را تحویل نداد”.

یکی دیگر از دامداران عنوان کرد: “گندم و جو را کیلویی ۲۷۰۰ تومان فروختیم اما الان داریم همان گندم را به کیلویی ۵۰۰۰ تومان از بازار خرید می کنیم. این چه مدل برنامه ریزی است؟”

وی افزود: “مسئولان در قبال خواسته‌های ما بی توجه هستند و به ما می گویند بروید و با قیمت آزاد نهاده‌های دامی را تهیه کنید. سیلو هم می‌گوید باید گندم را در بازار به قیمت آزاد بخریم. این موضوع باعث شده نان را خوراک دام‌ها کنیم که ان هم مشکلات خاص خودش را دارد”.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹، شماری از کارگران از بخش‌های مختلف صنعتی شرکت هفت تپه در این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، این تجمع با دخالت نیروی انتظامی و همچنین یگان امداد نیروهای ویژه انتظامی همراه بود.

پس از این تجمع چهار تن از فعالین کارگری هفت‌ تپه به نام های یوسف بهمنی، حمید ممبینی، ابراهیم عباسی منجزی و مسعود حیوری بازداشت شدند.

طی ماه های اخیر تجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه بیش از دو ماه در خیابان های شهر شوش و در مقابل فرمانداری این شهر ادامه داشت. معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید