خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در سردشت

زخمی شدن یک کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در سردشت

خبرگزاری هرانا – امروز پنج‌شنبه ۸ آبان‌، یک کولبر در مناطق مرزی سردشت واقع در استان آذربایجان غربی، هدف تیراندازی نیروهای نظامی قرار گرفت و زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز پنج‌شنبه ۸ آبان‌ماه ۹۹، یک کولبر در منطقه مرزی “زله” سردشت واقع در استان آذربایجان غربی، در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی زخمی شد.

بر اساس این گزارش هویت این کولبر “آواره فتحی” اهل روستای “الیە مران” از توابع سردشت عنوان شده است.

این کولبر جهت مداوای پزشکی به مراکز درمانی کردستان عراق منتقل شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید