خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز سه‌شنبه ۶ آبان، تعدادی از مربیان پیش دبستانی آذربایجان غربی در مقابل درب اداره کل آموزش و پرورش این استان، جمعی از ساکنان روستای سرجولکی‌ مقابل فرمانداری شهرستان آغاجاری، شماری از مربیان پیش دبستانی از شهرهای مختلف استان گلستان در مقابل آموزش و پرورش این استان، گروهی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی شهرستان دزفول در دفتر نماینده این شهرستان، تنی چند از کارگران بیکار شده کمربند سبز اهواز در مقابل ساختمان مجلس، تعدادی از شاکیان یک شرکت واردکننده خودرو در آذربایجان شرقی در مقابل اداره کل تعزیرات تهران، جمعی از کارگران و رانندگان سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، تنی چند کارکنان دروازه های ورودی منطقه آزاد اروند در استان خوزستان و تعدادی از دامداران شهرستان فردوس در استان خراسان جنوبی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، روز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹، تعدادی از مربیان پیش دبستانی آذربایجان‌غربی با تجمع در مقابل درب اداره کل آموزش و پرورش این استان خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

رییس امور اداری اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی در خصوص تجمع این شهروندان گفت: “مربیان پیش دبستانی هیچ قراردادی با آموزش و پرورش استان ندارند و براساس قراردادی که بین موسس و این افراد وجود دارد، مشغول به کار می‌شوند”.

رسول موسی زاده افزود: “طبق بخشنامه های موجود مربیانی که تا پایان خرداد سال ۱۳۹۱ مشغول به کار بودند و از منابع دولتی حقوق دریافت می‌کردند، جذب خواهند شد ولی برای مربیانی که بعد از این تاریخ فعالیت کرده‌اند، تصمیمی گرفته نشده‌است”.

وی ادامه داد: “موسس موظف است تمام حقوق مربیان فعلی را پرداخت کند ولی در این خصوص نیز مشکلاتی وجود دارد”.

تجمع ساکنان روستای سرجولکی‌

به گزارش عصر جنوب، روز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹، جمعی از ساکنان روستای سرجولکی‌ مقابل فرمانداری شهرستان آغاجاری در استان خوزستان دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض به ساخت کارخانه آسفالت در زمین ‌های کشاورزی صورت گرفته است.

تجمع مربیان پیش دبستانی استان گلستان

به گزارش گلستان‌ما، روز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹، شماری از مربیان پیش دبستانی از شهرهای مختلف استان گلستان در مقابل آموزش و پرورش این استان، دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، حدود ۵۰ نفر از مربیان پیش دبستانی که اکثرا از شهرستان های شرق گلستان بودند با حضور در جلوی درب آموزش و پرورش استان خواستار رسیدگی به استخدامشان در این نهاد شدند.

این مربیان که از شهرستان های کلاله، گنبد،علی آباد کتول، مینودشت و آق قلا در این تجمع حضور داشتند همکاری بیشتر اداره کل آموزش و پرورش برای حضورشان در مدارس شدند چرا که اغلب بیش از ۷ سال در مدارس دولتی اشتغال داشته اند.

یکی از نمایندگان این بانوان گفت: “ما اغلب مربیان سال ۹۲ به بعد هستیم که آقای وزیر آب پاکی را روی دستمان ریختند که قید استخدام را بزنند. از همان ابتدا در سال ۹۲ باید به ما اعلام می کردند و همه با امید استخدام در مدارس با حقوق کم و بیمه چند روزه فعالیت می کردیم”.

وی تاکید کرد: “ما خواستار تعیین قانونی برای جذب مان هستیم چرا که آموزش و پرورش استان می گوید تا قانون عوض نشود نمی شود امید به استخدام داشت. تنها در شهرستان علی آباد ۸۰ تا ۱۰۰ نفر مربی پیش دبستان با این شرایط داریم”.

این مربی پیش دبستان گفت: “ما مانند سایر مربیان پیش دبستانی هستیم که در مدارس دولتی خدمت می کردیم، تمام شرایطشمان با قبلی ها از جمله بیمه و داشتن موسس و..یکسان است اما نمی دانیم چرا ما نباید استخدام شویم در صورتی همواره آموزش و پرورش با کمبود معلم مواجه است و از ما و امثال ما برای کمبودها استفاده می کنند”.

تجمع آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی دزفول

امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی شهرستان دزفول با تجمع در دفتر نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی خواستار تبدیل وضعیت خود شدند.

بر اساس این گزارش، این آموزش دهندگان که تعداد آنها حدود ۴۰ نفر بود با حضور در دفتر نماینده دزفول با اشاره به کمبود نیروی آموزش و پرورش این شهرستان خواستار پیگیری نماینده برای تبدیل وضعیت و جذب خود شدند.

یکی از این افراد با بیان اینکه آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی که قبل از سال ۱۳۹۱ سابقه تدریس دارند، جذب شده‌اند، گفت: “طبق اعلام آموزش و پروررش، دیگر آموزش دهندگان که بعد از این تاریخ در نهضت مشغول فعالیت شده‌اند، جذب نخواهند شد:.

نوژان پیروزی با انتقاد از سخنان وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه برنامه‌ای برای جذب این افراد نداریم، افزود: “طبق اعلام آموزش و پرورش، شهرستان دزفول بیش از ۷۰۰ معلم نیاز دارد ولی تعداد نهضتی‌ها به ۱۰۰ نفر هم نمی‌رسد که می‌توان با جذب این افراد بخشی از کمبودها را جبران کرد”.

این آموزش دهنده نهضت سوادآموزی با بیان اینکه دوره‌های ضمن خدمت متعددی گذرانده‌ایم، گفت: “ما با مدارک دانشگاهی کارشناسی، کارشناسی ارشد و حتی دکتری، جوانی خود را برای آموزش بازماندگان تحصیل گذاشتیم ولی هیچ کس قدردان زحمات ما نیست”.

یکی دیگر از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه ماهانه ۷۰۰ هزار تومان برای رفتن به نقاط دوردست کرایه داده‌ام، افزود: “فقط به امید اینکه روزی در آموزش و پرورش استخدام شوم این مشکلات را به جان خریده‌ام چراکه دستمزد پرداختی به اندازه هزینه‌ها نیست”.

تجمع کارگران بیکار شده کمربند سبز اهواز

به گزارش عصر ما خوزستان، روز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹، تعدادی از کارگران بیکار شده کمربند سبز اهواز با تجمع مقابل ساختمان مجلس، خواهان بازگشت به کار و پرداخت معوقات مزدی خود شدند.

به گفته یکی از این کارگران: “پیمانکار پروژه کمربند سبز مدعی است همزمان با اتمام بخش‌هایی از پروژه کمربند سبز اهواز به ما کارگران نامه‌ عدم نیاز زده است این در حالیست که هنوز بخش زیادی از پروژه کمربند سبز اهواز به اتمام نرسیده و همه درختانی که با دستان خود کاشته‌ایم و امروز به صورت یک جنگل درآمده‌اند نیاز به نگهداری دارند. ضمن اینکه فاز بعدی این پروژه عمرانی در دست اقدام است”.

به گفته وی: “میانگین سوابق کار کارگران بیکار شده حدود ۸ سال است و در زمان تعدیل؛ دو ماه مزد و ۴ ماه حق بیمه پرداخت نشده، طلبکار بودند”.

تجمع شاکیان یک شرکت واردکننده خودرو

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امروز سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، تعدادی از شاکیان یک شرکت واردکننده خودرو در آذربایجان‌شرقی به دلیل عدم تحویل خودرو در مقابل اداره کل تعزیرات تهران تجمع کردند.

محمد علی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در خصوص تجمع این شهروندان گفت: “تجمع کنندگان تعدادی از شکات مربوط به پرونده‌های خودرویی هستند که برای پیگیری اجرای احکام پرونده‌هایشان در این محل تجمع کرده‌اند”.

وی با بیان اینکه یکی از پرونده‌های مورد بررسی شده در تعزیرات ۱۲۰۰ شاکی داشت، افزود: “تعداد قابل توجهی از شهروندان با مراجعه به تعزیرات تهران درخواست کردند تا به شکایتشان رسیدگی شود”.

تجمع کارگران و رانندگان سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز

به گزارش عصرماخوزستان، امروز سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، جمعی از کارگران و رانندگان سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز، به دلیل عدم پرداخت مطالبات مزدی و حق بیمه، مقابل ساختمان شهرداری این شهر دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، برخی از این کارگران حدود ۱۰ سال هیچ گونه سابقه بیمه در شرکت ندارند.

تجمع کارکنان دروازه های ورودی منطقه آزاد اروند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، تعدادی از کارکنان دروازه های ورودی منطقه آزاد اروند در استان خوزستان به دلیل پرداخت نشدن حقوق و مطالبات خود دست به تجمع زدند.

موسوی معاون توسعه و سرمایه‌ گذاری منطقه آزاد اروند در خصوص تجمع این شهروندان گفت: “مطالبات کارکنان دروازه های ورودی منطقه آزاد اروند تا شهریورماه پرداخت شده است اما اگر این کارکنان انتقاداتی درخصوص قراردادهای خود با پیمانکار دارند ،این موضوع توسط معاونت توسعه منطقه آزاد اروند در حال پیگیری است”.

او بیان کرد: “طبق قانون کار باید تمام حقوق و مزایای کارکنان توسط پیمانکار پرداخت شود و در صورتی که تخلفی صورت گرفته باشد با پیمانکار برخورد قانونی خواهیم کرد”.

تجمع دامداران فردوس

به گزارش خاورستان، روز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹، تعدادی از دامداران شهرستان فردوس در استان خراسان جنوبی به دلیل کمبود و گرانی نهاده‌های دامی، عدم‌دریافت بسته‌های حمایتی دولت و عدم‌تناسب قیمت نهاده با قیمت گوشت و شیر، دست به تجمع زدند.

به گفته این شهروندان: “در شرایط کنونی که باید نهاده‌های دامی ارزان‌تر به دست دامدار برسد اما اصلا نهاده‌های یارانه‌ای دامی به دامداران واقعی نمی‌رسد”.

این شهروندان افزودند: “اکنون گوشت و شیر در پایین‌ترین نرخ از دامدار خریداری می‌شود و اما در عوض ذرت و علوفه با بالاترین قیمت باید در بازار سیاه برای دام تهیه کنیم”.

دامداران گفتند: “در سفر وزیر جهاد کشاورزی به خراسان جنوبی فقط شعار و وعده دادند اما در عمل خبری نیست. هم‌اکنون برخی از دامداران دام مولد را به کشتارگاه انتقال می دهند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید