خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۵ آبان، گروهی از بازنشستگان شرکت نفت در مقابل این وزارت خانه، جمعی از مربیان پیش‌دبستانی در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش و استانداری خوزستان و شماری از سهامداران بورس در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، امروز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹، گروهی از بازنشستگان شرکت نفت در اعتراض به عدم اجرای مصوبه های مجلس از سوی وزارت نفت در مقابل این وزارت خانه دست به تجمع زدند.

در جریان این تجمع نیروهای امنیتی با بازنشستگان معترض درگیر شده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

تجمع مربیان پیش‌دبستانی خوزستان

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۵ آبان ۹۹، جمعی از مربیان پیش‌دبستانی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش و استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

یکی از مربیان گفتند: “پرداخت حق بیمه و افزایش آن در کنار بی تکلیفی محض، اساس خانواده‌های آن‌ها را نشانه گرفته است. دیگر خسته شده‌ایم. چرا هیچ‌کس صدای ما را نمی‌شنود؟”

یکی دیگر از این مربیان گفت: “هیچ‌کس حاضر نیست یک جواب درست به ما بدهد. اگر در این رفت‌وآمدهای اعتراضی در جاده‌های خطرناک ایذه به اهواز کشته شویم تکلیف خانواده‌های ما چه می‌شود؟”

 تجمعات هرچند هفته یک‌بار مربیان پیش‌دبستانی در مقابل اداره‌ی کل آموزش و پرورش استان خوزستان و متعاقب آن، تحصن‌های هرروزه ی این مربیان در ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌های مختلف استان به چالش جدیدی برای دولت و آموزش و پرورش تبدیل شده است.

چالشی که اگر درست مدیریت نشود می‌تواند به‌صورت مستقیم به نابودی خانواده‌های بسیاری که هنوز امیدوارند به بدنه‌ی آموزش و پرورش تزریق شوند بینجامد.

این در حالی است که سخنان محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش درباره‌ی تعیین وضعیت معلمین غیر رسمی که بعد از سال ۹۲ با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند و هم چنان در بی بلاتکلیفی سیر می‌کنند مانند آب سردی بر پیکر آن‌ها فرود آمد و با واکنش‌های بسیاری مواجه گردید.

حاجی میرزایی در گفتگوی تلویزیونی خود اظهار داشت: “معلمان غیررسمی بعد از سال ۹۲ استخدام نمی‌شوند. قانون درباره افرادی که بعد از سال ۹۲ به اشکال مختلف با آموزش و پرورش همکاری کرده‌اند تعهد ایجاد نکرده است و توصیه بنده به افرادی که در این سال‌ها با آموزش و پرورش همکاری کرده‌اند این است که در آزمون‌های مربوطه شرکت کنند یعنی اگر لیسانس دارند در آزمون ماده ۲۸ و اگر دیپلم هستند از طریق دانشگاه فرهنگیان وارد آموزش و پرورش شوند.”

گفته‌های حاجی میرزایی باعث ایجاد یاس و ناامیدی در این مربیان پیش‌دبستانی شد.

تجمع سهامداران بورس در مقابل مجلس

به گزارش رویداد۲۴، امروز دوشنبه ۵ آبان ۹۹، شماری از سهامداران بورس در اعتراض به عملکرد رئیس این سازمان در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی دست به تجمع زدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید