خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری لردگان و پتروشیمی اردبیل 

معوقات مزدی کارگران شهرداری لردگان و پتروشیمی اردبیل 

خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری لردگان از معوقات مزدی ۴ ماهه خود خبر دادند. این کارگران همچنین گفته اند “در شرایط کرونا هیچ‌گونه خدماتی از قبیل لوازم بهداشتی و لباس به کارگران داده نمی‌شود”. همچنین کارگران پتروشیمی اردبیل نیز ۷ ماه حقوق معوقه و عیدی سال ۹۸ را طلب دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از دانا، بیش از ۸۰ نفر از کارگران خدمات شهری لردگان در استان چهارمحال و بختیاری نسبت به پرداخت نشدن حق بیمه و عدم پرداخت چهارماه حقوق و مزایای خود اعتراض دارند.

به گفته این کارگران: “در روزهایی که باید هزینه بیشتری را برای خرید لوازم بهداشتی هزینه کنیم، شهرداری و پیمانکار طرف قرارداد چهار ماه حقوق ما را پرداخت نکرده است”.

پاکبانان شهر لردگان افزودند: “در سرما و گرما از صبح تا دیر وقت بدون مرخصی مشغول نظافت و کار هستیم و حقوق ما را با توجه با سختی کار به صورت بیمه کار گری محاسبه می کنند ولی همین حقوق کم، نیز به موقع پرداخت نمی‌شود”.

یکی از کارگران با ابراز نگرانی گفت: “امیداوریم شهردار و فرمانداری صدای اعتراض ما را بشنوند و اقدامی برای پرداخت حقوق عقب افتاده ما کارگران بکنند”.

این کارگران ادامه دادند: “مسئولین شهرداری با توجه به ویروس کرونا هیچ‌گونه خدمات از قبیل لباس (گرمایشی و سرمایشی)، لوازم بهداشتی (دستکش، ماسک، مواد ضدعفونی) به کارگران ارائه نمی دهند”.

معوقات مزدی کارگران پتروشیمی اردبیل

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران پتروشیمی اردبیل واقع در ۱۷ کیلومتری جاده اردبیل به خلخال، ۷ ماه حقوق معوقه و عیدی سال ۹۸ را طلب دارند.

به گفته این کارگران: “شرمنده خانواده هستیم بخدا در بین این کارگران هستن کسانی که دختر نامزد دارند شرمنده تهیه جهیزیه هستند آخه کسی نیست بگه در این وضعیت اقتصادی و گرونی کدوم خانواده ای ۷ ماه بدون حقوق زندگی بکنه و سو تغذیه نگیره چون بغیر از نان و تخم مرغ چیزی نمیتونه بگیره بخوره و جالب اینجاست که هرموقع مسئولی برای بازدید اومده خیلی راحت گفتند حقوق ها پرداخت شده”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید