خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ محمدتقی فلاحی به ۲ سال حبس محکوم شد

دادگاه تجدیدنظر؛ محمدتقی فلاحی به ۲ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدیدنظر استان تهران محکومیت محمدتقی فلاحی، دبیر کانون صنفی معلمان تهران را بدون تشکیل جلسه دادگاه عینا تایید و روز گذشته به وکیل مدافع وی ابلاغ کرد. آقای فلاحی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدیدنظر استان تهران محکومیت محمدتقی فلاحی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان را بدون تشکیل جلسه دادگاه عینا تایید کرد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی سید احمد زرگر صادر و به وکیل مدافع وی ابلاغ شده است، حکم دادگاه بدوی مبنی بر محکومیت آقای فلاحی به ۲ سال حبس تعزیری عینا تایید شده است.

حسین تاج وکیل مدافع آقای فلاحی طی یادداشتی ضمن تایید این خبر گفته است که این حکم بدون استماع دفاعیات شفاهی و بدون تشکیل جلسه تأیید و ابلاغ شده است.

محمدتقی فلاحی مردادماه امسال در مرحله بدوی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

آقای فلاحی در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۹۸، همزمان با روز معلم، در پی حضور در تجمع اعتراضی فرهنگیان در مقابل مجلس شورای اسلامی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی نهایتا ۶ روز پس از بازداشت، در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۹۸ با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از این زندان آزاد شد.

این فعال صنفی معلمان پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ بهمن ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و روز یکشنبه ۲۷ بهمن‌ماه، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. او نهایتا مردادماه ۹۸ در این پرونده به تحمل ۸ ماه حبس تعزیری و ۱۰ ضربه شلاق محکوم شد که اجرای این حکم به مدت ۳ سال تعلیق شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید