خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اعزام مطلب احمدیان از زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان

اعزام مطلب احمدیان از زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان

خبرگزاری هرانا – مطلب احمدیان، زندانی بیمار که یازدهمین سال دوران محکومیت خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری می‌کند، روز یکشنبه ۲۷ مهر جهت انجام آزمایش سونوگرافی به بیمارستان خارج از زندان اعزام شد. او پس از تخلیه خون جمع شده در بیضه به زندان بازگردانده شد. آقای احمدیان از سال‌ها پیش از بیماری ارکیتیس (عفونت بیضه) و انتقال عفونت به مثانه رنج می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۷ مهرماه ۱۳۹۹، مطلب احمدیان، زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان خارج از زندان اعزام شد.

این اعزام به دستور پزشک بهداری زندان رجایی شهر کرج و جهت انجام آزمایش سونوگرافی از بیضه‌ها صورت گرفته است. یک منبع مطلع از شرایط این زندانی در این خصوص به هرانا گفت: «به دستور پزشک باید آزمایش سونوگرافی به دلیل خون و عفونت جمع شده در بیضه‌ها انجام می‌شد. پس از انجام این آزمایش پزشک بیمارستان دستور به تخلیه خون و ارسال آن برای آزمایش و بررسی ‌آن داد و نهایتا آقای احمدیان به زندان منتقل شد.»

مطلب احمدیان همچنین به دلیل عارضه نخاعی باید هر شش ماه یکبار تحت آزمایش ام آر آی قرار گرفته و همچنین جهت جلوگیری از پیشرفت بیماری و درمان به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کند که تاکنون با دستور امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی از اعزام وی جلوگیری شده است.

مطلب احمدیان سال گذشته از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. وی در زندان اوین و پس از مدتها محرومیت، در بازه‌های زمانی خاصی جهت دریافت دارو با هزینه شخصی به بیمارستان منتقل می‌شد. با این حال مسئولین زندان رجایی شهر کرج تا مدت‌ها به بهانه عدم ارسال پرونده پزشکی از زندان اوین از اعزام وی به بیمارستان جلوگیری می‌کردند.

آقای احمدیان که در یازدهمین سال از دوره محکومیت خود است، از سالها پیش از بیماری ارکیتیس (عفونت بیضه) و انتقال عفونت به مثانه رنج می برد و تاکنون رسیدگی درمانی در ارتباط با بیماری وی صورت نگرفته است. عدم رسیدگی به وضعیت بیماری وی در حالی است که آقای احمدیان در تمام این مدت با این مشکل مواجه بود و بیماری او روز به روز پیشرفت کرده است. پیشتر پزشک عمومی و متخصص عفونی در بهداری زندان اوین بارها تاکید کرده بودند که حتما باید توسط جراح و متخصص اورولوژی ویزیت شود و شیمی تراپی، سونوگرافی و آزمایشات مربوطه صورت گیرد.

مطلب احمدیان در تاریخ ۱۳ مهرماه ۱۳۸۹ بازداشت و پس از حدود ۲۳۰ روز تحمل سلول انفرادی در پرونده اول خود به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از گروه های اپوزیسیون، به ۳۰ سال حبس در تبعید در زندان میناب محکوم شد و در تاریخ ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ به زندان سقز منتقل شد.

وی همچنین در دو پرونده در سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۹۰ با اتهام تردد غیرمجاز از مرزهای کشور به پرداخت یک میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و یک سال حبس تعزیری محکوم شد. آقای احمدیان در مردادماه سال ۹۷ توسط شعبه ۱ دادگاه کیفری یک استان کردستان به اتهامات “مشارکت در قتل” به ۸ سال حبس تعزیری و پرداخت نصف دیه کامل (دو دیه کامل برای ۴ متهم پرونده) و به اتهام “ضرب و جرح عمدی” از بابت همان پرونده به ۱ سال حبس و پرداخت ۲۰ میلیون تومان (۸۰ میلیون تومان برای ۴ متهم پرونده) بابت دیه فرد مجروح شده درگیری محکوم شد.

مطلب احمدیان، ۳۶ ساله و اهل بانه است. آقای احمدیان پس از ابلاغ این حکم در ابتدای شهریورماه ۹۷ از زندان مرکزی سنندج به زندان اوین منتقل شد. او مجددا اواسط سال ۹۸ از این زندان به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

هرانا پیشتر در گزارشی با عنوان “بحران کرونا؛ گزارشی جامع از وضعیت زندان رجایی شهر کرج و جدیدترین لیست زندانیان سیاسی” به وضعیت زندانیان سیاسی و امنیتی در زندان رجایی شهر کرج پرداخت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید