خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  معوقات مزدی کارگران ۳ واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران ۳ واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – کارگران کارخانه آب معدنی داماش از عدم پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند. همچنین کارگران شهرداری های سریش آباد و یاسوج به ترتیب ۵ و ۹ ماه حقوق معوقه طلب دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حدود ۶۰ نفر از کارگران شهرداری سریش آباد در شهرستان قروه واقع در استان کردستان، از تاخیر در پرداخت ۵ ماه مطالبات مزدی و همچنین عدم پرداخت چندین ماه حق بیمه خود خبر دادند.

این کارگران از افزایش میزان مطالبات مزدی خود در ماه‌های آینده ابراز نگرانی کرده و گفتند: “علارغم پیگیری ‌های مکرر کارگران برای دریافت حقوق، مسئولان شهری پاسخ قانع‌ کننده‌ای به درخواست‌ های کارگران نمی ‌دهند، به همین دلیل ناچاریم برای وصول مطالبات‌مان دست به اعتراض بزنیم”.

آنها گفتند: “در طول سال جاری چند بار در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق دست به اعتراض صنفی‌ زده و از کار کردن خودداری کرده ایم”.

این کارگران که در بخش ‌های مختلف مجموعه شهرداری کار می‌ کنند، در ادامه گفتند: “کار می‌کنیم اما از دستمزد خبری نیست! در شرایط اقتصادی فعلی، حتی اگر کارگر دستمزد هم بگیرد، نمی‌تواند نیازهای ضروری خانوار را تامین کند چه برسد به ما که پرداخت دستمزدهایمان ماه‌ها به تعویق افتاده است”.

به گفته این کارگران، علیرغم اینکه مسئولان شهری از وضعیت مطالبات آنها باخبرند اما تا این لحظه در خصوص پرداخت مطالبات مزدی کارگران مجموعه شهرداری سریش‌آباد اقدامی صورت نداده‌اند و مرتبا وجود نیروی مازاد در شهرداری و کمبود نقدینگی و اعتبار را دلیل تاخیر در پرداخت معوقات مزدی کارگران می‌دانند.

معوقات مزدی نیروهای سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یاسوج

به گزارش فارس، ۶۰ نفر از نیروهای سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یاسوج ۹ ماه است که حقوق و مطالبات خود را دریافت نکرده ‌اند.

یکی از این افراد به نمایندگی از ۶۰ نیروی این سازمان از بی‌توجهی شهرداری در این زمینه گلایه کرد و گفت: “تا به حال چندین بار به شهرداری مراجعه کردیم، شهردار مدعی شد که حقوق ما را تماما پرداخت میکند اما از معوقات سال جاری تنها حقوق فروردین را واریز کرده اند”.

وی ادامه داد: “وضع مالی من تا حدودی از سایر کارگران بهتر است، آنها حتی پول نان خریدن هم ندارند. امروز صبح یک میلیون تومان در حساب داشتم و به هر نفر مبلغ ۴۰-۵۰ هزار تومان تقدیم کردم تا حداقل بتوانند نان بخرند، زندگی برای نیروهای سازمان حمل و نقل بار و مسافر تلخ شده و چند نفر از آنها زندگیشان در حال فروپاشی است”.

این کارگر افزود: “بیش از ۲۰ بار به شهردار مراجعه کردیم، اگر هر بار به هر کارگر ۵۰ هزار تومان می‌دادند ذز حال حاضر مطالبه‌ ای نداشتیم”.

معوقات مزدی کارگران کارخانه آب معدنی داماش

به گزارش ایلنا، کارگران کارخانه آب معدنی داماش که شمار آن‌ها به حدود ۳۳ نفر می‌رسد با بیان اینکه حدود یک ماه است که تولید در این واحد تولیدی به دلیل کمبود سرمایه در گردش و نبود مواد اولیه تولید متوقف شده است، از چندین ماه مطالبات پرداخت نشده خود خبر دادند.

کارگران این کارخانه با بیان اینکه سالهاست با تلاش شبانه ‌روزی توانسته‌ ایم با افزایش مشکلات اقتصادی کشور فعالیت تولیدی کارخانه را حفظ کنیم اما درنهایت این واحد علارغم تولید و بازار فروش خوب قرار است تعطیل شود، افزودند: “در مدت زمانی که در این کارخانه مشغول به کار بودیم، علیرغم چندین ماه مزد معوقه، زیان‌های مالی و روحی زیادی را هم متحمل شدیم”.

این کارگران اظهار داشتند: “اگرچه اقدام بانک ملی ایران برای فروش این کارخانه خبری مثبت در مورد وصول معوقات کارگران و آینده فعالیت‌های این واحد صنعتی تلقی می‌شود، اما ما کارگران انتظار داریم مسئولان در جریان این واگذاری به منافع کارگران نیز توجه کنند”.

آنها گفتند: “در خصوص واگذاری شرکت آب معدنی داماش دو موضوع اصلی برای کارگران این کارخانه حائز اهمیت است؛ یکی هم بحث پرداخت مطالبات مزدی و دوم بازگشت به کار و تامین امنیت شغلی آن‌هاست”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید