خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  امضاکنندگان درخواست استعفای رهبر؛ شهلا جهانبین و شهلا انتصاری جهت تحمل حبس احضار شدند

امضاکنندگان درخواست استعفای رهبر؛ شهلا جهانبین و شهلا انتصاری جهت تحمل حبس احضار شدند

خبرگزاری هرانا – شهلا جهانبین و شهلا انتصاری، دو کنشگر مدنی و از امضاکنندگان نامه درخواست استعفای آیت الله خامنه‌ای، جهت تحمل دوران محکومیت ۲۷ ماهه خود به واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۳ مهرماه ۱۳۹۹، شهلا جهان بین و شهلا انتصاری، دو کنشگر مدنی طی یک تماس تلفنی جهت تحمل دوران محکومیت خود به واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار شدند.

اواسط مردادماه ۹۸، نامه‌ای با امضای ۱۴ تن از کنشگران مدنی مبنی بر درخواست استعفای آیت الله خامنه ای منتشر شده بود. با انتشار این نامه شماری از امضاکنندگان بازداشت و برخی نیز تحت فشار قرار گرفتند. در ادامه این نامه، نامه دیگری با محتوای مشابه تحت عنوان ۱۴ فعال مدنی زن منتشر شد. شهلا جهان بین و شهلا انتصاری دو تن از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ فعال مدنی زن، مبنی بر درخواست استعفای آیت الله خامنه ای هستند.

شهلا جهان بین و شهلا انتصاری اواخر مردادماه سال گذشته در همین رابطه بازداشت شدند. شهلا جهانبین در تاریخ ۲۲ آبان ۹۸ و شهلا انتصاری در تاریخ ۱۹ آبان ۹۸ هرکدام با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شدند.

این دو کنشگر مدنی همراه با گیتی پورفاضل و زهرا جمالی که هم‌اکنون دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کنند، نهایتا توسط دادگاه انقلاب تهران محاکمه و هر یک از بابت اتهامات اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند. محکومیت تعیین شده برای هر یک از این شهروندان به دلایلی ازجمله مادر بودن و فاقد سابقه کیفری بودن برای هرکدام به ۴۴ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد. این حکم با عدم اعتراض به رای صادره و تسلیم به رای به ۳۳ ماه حبس برای هر یک تقلیل یافت که با استاد به ماه ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۲۷ ماه زندان برای هر یک از آنها قابل اجراست.

عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده، معلم، فعال مدنی و همسر خانم جهانبین  یکی از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ فعال مدنی، مبنی بر استعفای آیت الله خامنه‌ای است که در تاریخ ۲۹ تیرماه امسال با تودیع قرار از زندان وکیل آباد مشهد به صورت موقت آزاد شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید