خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز سه شنبه ۲۲ مهر، شماری از کارگران آبفا بندر امام در مقابل این شرکت، جمعی از معلمان حق التدریسی اخراجی زنجان در مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان، نمایندگان مربیان پیش‌دبستانی شهرهای مختلف ایران در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش، بیش از ۵۰ نفر از آتش نشانان شهرداری آبادان در مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهر و جمعی از پرسنل شاغل در واحدهای پاکبانی و فضای سبز شهرداری سریش آباد قروه در استان کردستان، مقابل این شهرداری در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹، کارگران آبفا بندر امام خمینی در اعتراض به عدم پرداخت معوقات خود دست به تجمع زدند.

به گفته این کارگران: “۵ ماه حقوق عقب افتاده داریم که پرداخت نشده است”.

یکی از این کارگران با اشاره به عدم پرداخت بیمه، گفت: “علاوه بر عدم دریافت حقوق خود در این ماه‌های سخت، بیمه‌ی ما نیز پرداخت نشده است”.

تجمع معلمان حق التدریسی اخراجی زنجان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹، جمعی از معلمان حق التدریسی اخراجی زنجان با تجمع در مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان خواهان پایان دادن به بلاتکلیفی شغلی خود شدند.

بر اساس این گزارش، با اینکه برخی از مناطق استان زنجان با کمبود معلم مواجه است و با گذشت بیش از یک ماه از بازگشایی مدارس ،آموزش و پرورش هنوز نتوانسته معلمان را جذب و به کارگیری نماید و در اقدامی عجیب تعداد ۲۸ نفر از معلمان حق‌التدریسی را که نیاز مبرم به وجودشان در سیستم آموزشی احساس می‌شود را بدون قبول هیچ گونه دلیل قانع کننده‌ای کنار گذاشته‌اند.

تجمع مربیان پیش‌دبستانی شهرهای مختلف ایران

به گزارش عصرماخوزستان، روز دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹، نمایندگان مربیان پیش‌دبستانی شهرهای مختلف ایران در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات شغلی و حقوقی خود مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این نیروها خواستار تبدیل وضعیت به حق التدریسی هستند.

تجمع آتش نشانان شهرداری آبادان

به گزارش ایرنا، روز سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹، بیش از ۵۰ نفر از آتش نشانان شهرداری آبادان به دلیل پرداخت نشدن بیش از ۲ ماه حقوق و مزایای شغلی مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهر تجمع کردند.

به گفته شهروندان معترض: “بیش از ۲ ماه مطالبات و سه ماه اضافه کاری کارکنان آتش نشانی آبادان پرداخت نشده است و در این مدت وعده‌های شهرداری در خصوص پرداخت حقوق‌ معوقه عملی نشده است”.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبادان نیز در این خصوص گفت: “با توجه به کمبود اعتبارات شهرداری آبادان ، پرداخت ۲ ماه حقوق پرسنل آتش نشانی با تاخیر مواجه شده است”.

تجمع کارگران شهرداری سریش آباد قروه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۲۲ مهرماه ۱۳۹۹، جمعی از پرسنل شاغل در واحدهای پاکبانی و فضای سبز شهرداری سریش آباد قروه کردستان، مقابل این شهرداری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض به پرداخت نشدن معوقات مزدیشان صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید