خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ ساعت ۲۱:۰۸:۵۷

    خانه  > سایر گروهها  >  یک متهم در سرعین به اهدای پک تحصیلی محکوم شد /بیش از دو هزار حکم جایگزین حبس در گلستان

یک متهم در سرعین به اهدای پک تحصیلی محکوم شد /بیش از دو هزار حکم جایگزین حبس در گلستان

خبرگزاری هرانا – دادستان شهرستان سرعین برای یک متهم حکم جایگزین حبس صادر کرد. بر اساس این حکم فرد مذکور به خرید و اهدای پک تحصیلی به دانش آموزان نیازمند محکوم شد. همچنین رییس کل دادگستری استان گلستان از صدور بیش از دو هزار رای جایگزین حبس طی سال جاری در محاکم این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، برای یک متهم در سرعین حکم جایگزین حبس صادر شد.

طی این حکم که از سوی دادستان سرعین صادر شده یکی از مجرمان جرایم غیرعمد محکوم به اهدای پک تحصیلی به دانش آموزان نیازمند شد.

طی سال جاری؛ صدور دو هزار و ۸۸۶ رای جایگزین حبس در استان گلستان

به گزارش میزان، هادی هاشمیان، رییس کل دادگستری استان گلستان گفت: “امسال دو هزار و ۸۸۶ رای جایگزین حبس در محاکم استان گلستان صادر شد که حدود ۲۸ درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته است.”

وی افزود: “نهال‌کاری، پاکیزگی محیط زیست و حاشیه جنگل‌ها، کمک به بهسازی مدارس، حرفه‌آموزی و ارائه خدمات عمومی رایگان به مردم در شهرداری‌ها از جمله موارد پیشنهادی هستند که قضات برای محکومان فاقد سابقه کیفری که جرایم غیرعمد و سبک مرتکب شده‌اند به‌جای زندان صادر می‌کنند.”

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید