خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز شنبه ۱۹ مهر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۷ کارگر در شهرهای تهران، اردکان و ری دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۴ کارگر مصدوم شده و ۳ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کارگر نیوز، روز شنبه ۱۹ مهرماه، ۴ کارگر در فشافویه ری طی یک حادثه انفجار دچار مرگ و مصدومیت شدند.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور درباره جزییات این حادثه گفت: “در ساعت ۱۲:۲۳ یک مورد انفجار دیگ فلز برنج در یک کارخانه در حسن‌آباد فشافویه، شهرک صنعتی شمس‌آباد، بلوار بهارستان، نبش نارنجستان به سامانه اورژانس کشور اطلاع داده شد”.

وی ادامه داد: “سه دستگاه آمبولانس و یک فروند بالگرد اورژانس هوایی به محل حادثه اعزام شد”.

سخنگوی اورژانس کشور گفت: “بر اثر این حادثه یک نفر جان خود را از دست داده و ۳ نفر دیگر نیز مصدوم شده‌اند”.

مصدومیت یک کارگر در اردکان

به گزارش صدا و سیما، روز شنبه ۱۹ مهرماه ۹۹، یک کارگر در اردکان به دلیل سقوط از ارتفاع در یک کارخانه مصدوم شد.

جواد کمال آبادی رئیس جمعیت هلال احمر اردکان در خصوص جزئیات این حادثه گفت: “در این عملیات که از ساعت ۰۸:۴۵ آغاز شد و تا ساعت ۰۹:۴۲ ادامه داشت، نجاتگران هلال احمر اردکان پس از انجام اقدامات اولیه، رهاسازی و فیکس کردن مصدوم، وی را از داخل کانال به سطح انتقال دادند”.

رئیس جمعیت هلال احمر اردکان افزود: “این کارگر جهت مداوا به مراکز درمانی منتقل شد”.

جواد کمال آبادی با اشاره به اینکه کار در ارتفاع نیازمند تجهیزات تخصصی خاص است از کارفرمایان خواست تجهیزات ایمنی و تخصصی را برای پیشگیری از بروز اینگونه حوادث تامین کنند.

مرگ دو کارگر در تهران

به گزارش مهر، روز جمعه ۱۸ مهرماه ۹۹، دو کارگر در تهران بر اثر ریزش آوار در محل گود‌برداری جان خود را از دست دادند.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در گزارش تکمیلی حادثه ریزش آوار خیابان ابوذر که در روز گذشته رخ داد، اظهار کرد: “حدود ساعت ۳ بامداد عملیات آتش نشانان با پیدا کردن دو کارگر محبوس در زیر آوارها به پایان رسید”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: “بر اساس تأیید عوامل اورژانس این دو نفر جان خود را از دست داده بودند”.

جلال ملکی تصریح کرد: “مسئول پروژه به عوامل نیروی انتظامی اورژانس و آتش نشانی اعلام کرد که لیست کارگرانش کامل است و تأیید می‌کند که فرد دیگری در آن محل حضور ندارد”.

وی در پایان گفت: “پیکر این دو نفر به عوامل اورژانس تحویل داده شد و محل حادثه نیز برای انجام کارهای ایمنی تحویل عوامل شهرداری و انتظامی داده شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید