خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در نوسود

زخمی شدن یک کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در نوسود

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۱۸ مهر، یک کولبر در مناطق مرزی نوسود واقع در استان کرمانشاه، هدف تیراندازی نیروهای نظامی قرار گرفت و زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز جمعه ۱۸ مهر ۹۹، در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی شهر نوسود، یک کولبر زخمی شد.

در این گزارش هویت وی “ کمال میرزایی”، از اهالی ثلاث باباجانی عنوان شده است.

کمال میرزایی جهت مداوا به یکی از مراکز درمانی منتقل شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید