خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در اورامانات

زخمی شدن یک کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در اورامانات

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر، یک کولبر در مناطق مرزی “تته” در اورامانات واقع در استان کردستان، بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، طی روزهای گذشته، یک کولبر بر اثر شلیک نیروهای نظامی در مناطق مرزی “تته” در اورامانات زخمی شد.

در این گزارش، هویت این کولبر “اسعد نودشه‌ای” عنوان شده است.

این کولبر جهت معالجه پزشکی به مراکز درمانی منتقل و پس از بهبود وضعیت عمومی از بیمارستان ترخیص شده است.

گفته می شود این کولبر به همراه گروهی از کولبران بدون اخطار قبلی هدف شلیک مستقیم نیروهای نظامی قرار گرفته ‌است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید