خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  فاضل میبدی: به اتهام گفتن اینکه “دوچرخه سواری زنان اشکالی ندارد” به دادگاه احضار شدم

فاضل میبدی: به اتهام گفتن اینکه “دوچرخه سواری زنان اشکالی ندارد” به دادگاه احضار شدم

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۱۳ مهرماه، فاضل میبدی عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم، به دلیل اظهار نظر در خصوص بدون اشکال بودن دوچرخه سواری زنان طی یک مصاحبه، با شکایت رئیس پلیس تهران به مراجع قضایی احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مدآرا، روز یکشنبه ۱۳ مهرماه ۹۹، فاضل میبدی از اعضای ارشد مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم، به دلیل اظهار نظر در خصوص بدون اشکال بودن دوچرخه سواری زنان طی یک مصاحبه به مراجع قضایی احضار شد.

محمدتقی فاضل میبدی درباره احضارش به دادگاه با بیان اینکه رئیس پلیس تهران شاکی پرونده اش بوده است نوشت: “روز یکشنبه یکی از محافل قضایی مرا احظار کرد .فکر می کردم که راجع به روزنامه کیهان و آیت الله سیستانی است که مطلبی نگاشته بودم و یا راجع به سخنان ناسنجیده امام جمعه اصفهان است که خواهان ناامن کردن فضا بر بدحجابان است که در این خصوص گفته بودم «سلب امنیت از هر شهروندی شرعا و قانونا جرم محسوب میشود». قاضی در خصوص پرونده ام بیان کرد: در مصاحبه ای گفته اید دوچرخه سواری زنها اشکالی ندارد. این فتوا است و شما حق فتوی ندارید”.

میبدی در خصوص اظهاراتش در دادگاه ادامه داد: “گفتم آن امام جمعه ای که می گوید دوچرخه سواری خانمها حرام است فتوا می دهد، علاوه براین که این حرمت هیچ مبنای شرعی و قانونی ندارد، امام جمعه نیز حق فتوا ندارد، این خود بدعت در دین است و من وظیفه دارم در برابر بدعت بایستم”.

فاضل میبدی افزود: “جناب پلیس تهران شاهد هزاران جرم و آسیب در تهران بزرگ هست، اما جرم در نگاه او یعنی دوچرخه سواری زنان و این که کسی گفته چرابی اشکال است. شگفت این که در گزارش پلیس آمده بود که نیروهای ارزشی از ایشان شاکی هستند”.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید