خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹, 28th of October 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ ساعت ۲۱:۳۷:۵۶

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ احمد حاتم پور به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد

دادگاه تجدیدنظر؛ احمد حاتم پور به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان محکومیت احمد حاتم پور، شهروند اهل بهبهان و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ را عینا تایید کرد. آقای حاتم پور پیشتر توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ماهشهر به شش ماه حبس تعزیری و از بابت مجازات تکمیلی به مدت ۲ سال از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد. “خواندن سرود یار دبستانی من، سر دادن شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران و شهید نامیدن جانباختگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸” به عنوان مصادیق اتهام عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان محکومیت احمد حاتم پور، شهروند اهل بهبهان و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ را عینا تایید کرد.

بر اساس این حکم که توسط دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان صادر شده است، آقای حاتم پور از بابت “فعالیت تبلیغی علیه نظام و به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام” به شش ماه حبس تعزیری و از بابت مجازات تکمیلی به مدت ۲ سال از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد.

وی پیشتر توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ماهشهر به ریاست قاضی فردوس افشون به شش ماه حبس تعزیری و از بابت مجازات تکمیلی به مدت ۲ سال از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد.

از مصادیق اتهام آقای حاتم پور مواردی ازجمله خواندن سرود “یار دبستانی من”، سر دادن شعار “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران و شهید نامیدن جان باختگان اعتراضات سراسری ۹۸ موسوم به “اعتراضات آبان” عنوان شده است.

احمد حاتم پور، ساعت ۲ بامداد شب چهارشنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۸، توسط ماموران اطلاعات نیروی انتظامی در محل کار خود در بهبهان بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شد. وی پس از پایان مراحل بازجویی، از بازداشتگاه این نهاد امنیتی در اهواز، به زندان بهبهان منتقل شد و نهایتا روز دوشنبه ۲۳ دی ماه از زندان بهبهان آزاد شد. بازداشت آقای حاتم پور از طریق شناسایی از دوربین های مداربسته صورت گرفته است.

احمد حاتم پور، فرزند رحمان، ۳۲ ساله و دارای مغازه اتوگالری ماشین‌های سبک در بهبهان است.

اعتراضات آبان ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید