خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  بهنام محجوبی از بیمارستان روانپزشکی به زندان اوین بازگردانده شد

بهنام محجوبی از بیمارستان روانپزشکی به زندان اوین بازگردانده شد

خبرگزاری هرانا – بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی امروز شنبه ۱۲ مهر از بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) به زندان اوین بازگردانده شد. آقای محجوبی پیشتر در تاریخ ۶ مهرماه به صورت اجباری به این بیمارستان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۲ مهرماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی از بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) به زندان اوین بازگردانده شد.

آقای محجوبی روز یکشنبه ۶ مهرماه به صورت اجباری و به بهانه اعزام به بیمارستان جهت درمان از کار افتادگی دست چپ و تشنج‌های متوالی به بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) منتقل شد. گفته می‌شود که پزشکان بدون آگاه کردن وی از پروسه درمان، دارویی به او تزریق کرده بودند.

پیشتر یک منبع مطلع از شرایط این زندانی در این خصوص به هرانا گفت: “بهنام محجوبی روز یکشنبه ۶ مهر طی تماسی با نزدیکانش از انتقال خود به بیمارستان امین آباد خبر داد. بهنام از بیماری اعصاب و روان رنج می‌برد و داروهایش باید از خارج زندان تهیه شود و در تمام مدت حبس در تحویل داروی او سنگ اندازی می‌کردند. پزشک زندان هم اخیرا برای او ۱۷ قرص خواب تجویز کرده بود که این داروها با داروهای خودش اختلال داشت و به همین جهت شنبه شب دچار تشنج می‌شود و یک طرف بدنش هم بی حس شده است. سرش هم در این بین با زمین برخورد کرد و اصلا به همین دلیل قرار بود به بیمارستان اعزام شود که ناگهان سر از امین آباد درآورد”!

بهنام محجوبی در زمستان ۹۶ در جریان حوادث گلستان هفتم توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۷ مردادماه ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق ارتباط گیری با سایرین و فراهم ساختن تجمع غیرقانونی” به به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه ها و دسته جات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد.

آقای محجوبی در تاریخ ۳۱ خرداد ۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. بازداشت وی در حالی بود که این درویش گنابادی تحت نظر روانپزشک قرار داشته و پزشکی قانونی تشخیص به عدم تحمل کیفر برای وی داده است.

بهنام محجوبی، فرزند علی و متولد ۱۳۶۶ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید