خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  تحقیر و گرداندن متهمان در سطح شهر رشت

تحقیر و گرداندن متهمان در سطح شهر رشت

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۱۰ مهرماه، چند متهم در رشت که بامداد روز سه‌شنبه از بابت نزاع در بیمارستان پورسینا دستگیر شده بودند، برخلاف اصل حفظ کرامت انسانی توسط نیروی انتظامی در خیابان های شهر رشت گردانده شدند. در سال‌های اخیر نیروهای انتظامی هر از گاهی اقدام به چرخاندن متهمان در سطح شهر می‌کنند. اقدامی که مغایر با مقاوله نامه های حقوق بشری، قوانین داخلی و نقض کرامت انسانی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، امروز پنجشنبه ۱۰ مهرماه ۹۹، چند متهم در رشت که از بابت نزاع در بیمارستان پورسینا تحت عنوان “اراذل و اوباش” دستگیر شده بودند، در سطح شهر گردانده شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت با بیان اینکه پلیس به محض اطلاع از بروز این درگیری به بیمارستان پورسینا اعزام شد عنوان کرد: “تعدادی از عاملان این حادثه و اراذل و اوباش در حال حاضر دستگیر شده‌اند از طرفی تلاش برای شناسایی دیگر متهمان این پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفته است”.

این افراد متهم هستند بامداد روز سه شنبه در بیمارستان پورسینای رشت با در دست داشتن سلاح سرد و با ایجاد رعب و وحشت در بین مردم اقدام به مصدوم کردن چند شهروند و تخریب اموال نموده اند.

در سال‌های اخیر نیروهای انتظامی هر از گاهی اقدام به چرخاندن متهمان در سطح شهر می‌کنند. اقدامی که مغایر با مقاوله نامه های حقوق بشری، قوانین داخلی و نقض کرامت انسانی است. تحقیر و گرداندن این افراد در سطح شهر رشت در حالی صورت گرفته است که با توجه به محدودیت زمان به نظر می‌رسد در هیچ جلسه دادگاهی محاکمه نیز نشده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید