خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  فضل الرحمن کوهی به ۶ سال و چهار ماه حبس محکوم شد

فضل الرحمن کوهی به ۶ سال و چهار ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – فضل الرحمن کوهی، روحانی اهل سنت و امام جمعه پشامگ، توسط دادگاه ویژه روحانیت مشهد به ۶ سال و ‌۴ ماه حبس محکوم شده است. وی پیشتر در  آذرماه ۹۸، پس از احضار به این دادگاه بازداشت و هم اکنون در زندان زاهدان بسر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز چهارشنبه ۹ مهرماه ۹۹، مولوی فضل الرحمن کوهی روحانی اهل سنت و امام جمعه پشامگ، توسط دادگاه ویژه روحانیت مشهد به ۶ سال و ‌۴ ماه حبس محکوم شد.

بر اساس این گزارش، آقای کوهی که هم اکنون در زندان زاهدان محبوس است، طی یک تماس تلفنی به دامادش از صدور این حکم علیه خود خبر داده است.

در این گزارش آمده است، اتهامات مطروحه علیه فضل الرحمن کوهی اعلام نشده اند و همچنین ابلاغ حکم وی توسط نیروهای امنیتی صورت گرفته است. از سوی دیگر جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این روحانی اهل سنت غیر‌علنی‌ و ‌فاقد شفافیت بوده و دفاعیات وکیل مدافعی‌ که برای وی تعیین شده مورد توجه‌ قرار‌ نگرفته‌ است.

مولوی کوهی در آذر ماه سال گذشته پس از احضار به دادگاه ویژه روحانیت در مشهد، با همراهان خود بازداشت شد. او امام جمعه اهل سنت پشامگ سرباز است که به‌خاطر موضع گیری هایش در خصوص سیاست های جمهوری اسلامی در بین مردم بلوچ به شهرت و محبوبیت دست پیدا کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید