خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز سه شنبه ۸ مهرماه، گروهی از مربیان پیش دبستانی اهواز و کارون مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، اعضای مجمع فعالان زیست محیطی کشور با همراهی اهالی روستای نیوان نار در شهرستان گلپایگان، کارگران بخش های مختلف شرکت برق ویس در مقابل ساختمان شرکت برق اهواز و کارگران کارخانه قند مهاباد در محل این کارخانه با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از عصرماخوزستان، امروز سه‌شنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۹، گروهی از مربیان پیش دبستانی اهواز و کارون با تجمع مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، این مربیان به همراه دیگر مربیان از سراسر کشور در این تجمع خواستار تبدیل وضعیت شغلی خود به حق التدریسی شدند.

تجمع فعالان زیست محیطی و اهالی روستای نیوان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، اعضای مجمع فعالان زیست محیطی کشور با همراهی اهالی روستای نیوان نار در شهرستان گلپایگان استان اصفهان با تجمع در مقابل ماشین آلات سنگین خواستار توقف احداث گاوداری صنعتی در ۵ کیلومتری این روستا شدند.

بر اساس این گزارش، گاوداری صنعتی که قرار است در این منطقه احداث شود ۱۰ هزار راسی بوده و یک فاجعه بزرگ اقتصادی و زیست محیطی را به همراه خواهد داشت.

با توجه به اینکه مردم روستای نیوان نار با ۳۵۰ خانوار و جمعیت حدود ۱۵۰۰ نفری و دیگر روستای های همجوار آن به کشاورزی و دامداری مشغول هستند و معیشت آنان به این دو گره خورده است، احداث این گاوداری صنعتی می تواند باعث نابودی اقتصاد و مهاجرت گسترده روستاییان و همچنین نابودی مراتع و زیست بوم این منطقه شود. فاضلاب این دامداری باعث ایجاد بوی زننده و ورود پساب آن به آب های سطحی و زیر زمینی باعث ایجاد مشکلات زیست محیطی زیادی خواهد شد که می تواند بهداشت عمومی و سلامتی مردم کل شهرستان گلپایگان را به خطر بیاندازد.

تجمع کارگران شرکت برق ویس

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۹، کارگران بخش های مختلف شرکت برق ویس با تجمع مقابل ساختمان شرکت برق در اهواز خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، در این تجمع که در محوطه بیرونی شرکت در مسیر اهواز ملاثانی انجام شده است، کارگران خواستار پرداخت حقوق و مزایای معوقه خود شدند.

اخیرا اعتراضاتی نیز به شیوه جذب نیرو در این شرکت صورت گرفته و خبرهایی حاکی از خطر اخراج برخی کارگران و جایگزینی آنها با نیروهای دیگر مطرح شده است.

تجمع کارگران کارخانه قند مهاباد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۹، کارگران کارخانه قند مهاباد در محل این کارخانه تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی و اخراج تعدادی از همکارانشان صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید