خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  اردبیل؛ بازداشت پرشمار شهروندان در پی شرکت در تجمع

اردبیل؛ بازداشت پرشمار شهروندان در پی شرکت در تجمع

خبرگزاری هرانا – تعدادی از شهروندان ساکن اردبیل امروز سه‌شنبه ۸ مهر پس از تجمع در پارک جیرال این شهر توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. تاکنون هویت یازده تن از شهروندان با اسامی عسگر اکبرزاده، مجتبی پروین، مرتضی پروین، مصطفی پروین، مهدی هوشمند، محمد جولانی، پرویز سیابی، سجاد جولانی، حسین بالاخانی، بهمن خیرجو، حامد حیدری باریس احراز شده است. تجمع این شهروندان در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه صورت گرفته بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۹، تعدادی از شهروندان ساکن اردبیل پس از تجمع در پارک جیرال این شهر توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

تجمع این شهروندان در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه صورت گرفته است.

تاکنون هویت یازده تن از شهروندان با اسامی عسگر اکبرزاده، مجتبی پروین، مرتضی پروین، مصطفی پروین، مهدی هوشمند، محمد جولانی پرویز سیابی، سجاد جولانی، حسین بالاخانی، بهمن خیرجو، حامد حیدری باریس احراز شده است.

ماموران نیروی انتظامی با شلیک گاز اشک آور و ضرب و شتم این شهروندان قصد بر هم زدن تجمع را داشتند. در این میان  عسگر اکبرزاده از ناحیه گوش و چشم آسیب دیده است. همچنین دستان حسین بالاخانی و پرویز سیایی و بینی سجاد جولانی ضربه جدی دیده و احتمالا شکسته شده است.

تا زمان تنظیم این گزارش از محل نگهداری این افراد و هویت دیگر شهروندان بازداشت شده اطلاعی در دست نیست.

تیرماه امسال نیز در جریان تجمعاتی مشابه در شهرهای تهران و تبریز شماری از شهروندان بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار آزاد شدند.

از میان این افراد عسگر اکبرزاده، مجتبی پروین، مهدی هوشمند، مرتضی پروین، محمد جولانی و سجاد جولانی پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود سابقه احضار، بازداشت و یا محکومیت دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید