خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز دوشنبه ۷ مهرماه، گروهی از پرستاران و کادر درمانی بیمارستان روحانی شهرستان بابل در مقابل ساختمان این مرکز درمانی، شماری از آتش‌نشانان اصفهان در مقابل استانداری این استان، شماری از مرغداران از سراسر کشور در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت، جمعی از خانواده های کارگران بازنشسته مشمول حالت اشتغال فولاد در مقابل ساختمان وزارت کشور، شماری از پرسنل شرکت جهاد نصر و جمعی از مدیران مهد کودک های استان کرمانشاه در مقابل ساختمان استانداری این استان، جمعی از کارگران واحد مدیریت پسماند شهرداری اهواز در مقابل ساختمان مدیریت پسماند شهری شهرداری این شهر، جمعی از مینی‌بوس‌داران شهرستان سمنان در مقابل فرمانداری این شهرستان و جمعی از کارگران بخش دفع آفات کشاورزی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در محل کار خود، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، امروز دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹، گروهی از پرستاران و کادر درمانی بیمارستان روحانی شهرستان بابل در مقابل ساختمان این مرکز درمانی دست به تجمع اعتراضی زدند.

این پرستاران اهم مطالبات خود را ارتقای مزد و کارانه، رفع تاخیر در پرداخت معوقات مزدی و بهبود شرایط شغلی خود عنوان کردند.

آن ها عنوان کردند: “باتوجه به سختی‌های کار در دوران بحران کرونا، دستمزد ما بسیار پایین است؛ در عین حال کارانه‌ها و معوقات مزدی ما با تاخیر پرداخت می‌شود”.

یکی از این پرستاران با بیان اینکه بیشترین بار بیماری کرونا بر دوش کادر درمان و به خصوص جامعه پرستاری‌ست؛ از پایین بودن مزایای مزدی پرستاران انتقاد کرده و گفت: “اگر در این شرایط حتی دو برابر معمول هم به پرستاران دستمزد بدهند، بازهم کم و ناکافی‌ست. پرستاران جان خود را سر دست گرفته‌اند و برای تامین سلامت مردم تلاش می‌کنند”.

تجمع آتش‌نشانان اصفهان

به گزارش ایرنا، امروز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، شماری از آتش‌نشانان اصفهان با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل استانداری این استان،خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

حمیدرضا قربی، نماینده آتش‌نشانان در این اجتماع با اشاره به اجرای برخی مواد قانونی حقوق و مزایا در سایر شهرستان‌ها، گفت: “آتش‌نشانان حقوق قانونی خود را خواستار هستند”.

وی افزود: “با وجودی که طبق ماده ۶ قانون تامین اجتماعی شغل آتش نشان‌ها مشمول مشاغل سخت و زیان‌آور می‌شود مزایای آن به آتش‌نشان‌های اصفهان تعلق نگرفته است و درخواست ما آن است که این مزایا به ما تعلق گیرد”.

این آتش‌نشان ادامه داد: “این در حالی است که در همه شهرستان‌ها و حتی شهرهای اطراف اصفهان از جمله دولت‌آباد، شاهین شهر و سایر شهرها حقوق و مزایا و بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور به آتش‌نشان‌ها تعلق می‌گیرد و تنها شهردای اصفهان است که مزایایی همچون شب‌کاری، جمعه کاری را مطابق با قانون مشاغل سخت و زیان‌آور پرداخت نمی‌کند”.

وی اظهارکرد: “برغم مذاکرات و رایزنی‌های صورت گرفته و ارائه مدارک و اسناد طی سه ماه گذشته نه تنها این حقوق و مزایا پرداخت نشد بلکه در ماه گذشته ۵۰۰ هزار تومان از حقوق این بخش از نیروهای اتش‌نشانی کسر شده است”.

نماینده آتش‌نشانان معترض اصفهان افزود: “از سوی دیگر شهرداری اصفهان در اقدامی خلاف قانون سال‌هاست که با آتش‌نشان‌ها به صورت شرکتی و مستخدم موقت با آتش‌ نشانان قرارداد منعقد می‌کند”.

حمیدرضا قربی ادامه داد: “آتش نشانی اصفهان قریب ۲۰ سال است که هیچ تبدیل وضعیتی نداشته است”.

یکی دیگر از آتش‌نشانان عنوان کرد: “بحث اِعمال سختی کار در حُکم آتش‌نشانان در سال ۹۷ تصویب شد اما با وجود گذشت ۲ سال هنوز این امر برای آتش‌نشانان کلانشهر اصفهان اعمال نشد و آنها از مزایا و حقوق آن بی‌بهره هستند”.

وی افزود: “اصفهان معین تهران و دارای ۲ میلیون نفر جمعیت است اما حقوق ما از برخی از شهرها که جمعیت بسیار کمتری دارند، پایینتر است و تفاوت آشکاری دارد”.

این آتش نشان با اشاره به مسائلی درباره نحوه تنظیم قرارداد آتش‌نشانان، حق شیفت و اضافه کاری، گفت: “تاکنون جلسه‌های مختلفی با مسوولان استانداری، شهرداری، شورای شهر و سازمان آتش‌نشانی اصفهان در این زمینه برگزار کردیم و خواهان رسیدگی به این خواسته‌ها و مشکلات شدیم”.

تجمع مرغداران سراسر کشور

به گزارش دانشجو، امروز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، شماری از مرغداران از سراسر کشور در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت تجمع کردند.

مرغداران از جمله دلایل این تجمع خود را اعتراض به گرانی مرغ و تخم مرغ و عدم تحقق وعده های مسئولین مبنی بر تامین نهاده های دام و طیور، عنوان کردند.

تجمع خانواده های کارگران بازنشسته مشمول حالت اشتغال فولاد

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، جمعی از خانواده های کارگران بازنشسته مشمول حالت اشتغال فولاد، با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان وزارت کشور خواستار رسیدگی به مطالبات مزدی خود شدند.

آن ها اهم مطالبات خود را اجرای تبصره یک ماده ۴۰ مصوبه سوم دی ماه سال ۹۱، عنوان کردند.

این معترضان عنوان کردند: “حدود ۲۸۰ نفر از خانواده‌های کارگران بازنشسته شهید فولاد هستیم که سالهاست مطابق با مصوبه سوم دی ماه ۹۱ مجلس حقوق دریافت نمی‌کنیم”.

آن ها افزودند: “ماده ۴۰ تاکید دارد حقوق بازنشستگی شهدای فولاد مطابق با آخرین حقوق تعیین و هر ساله متناسب با افزایش ضریب حقوق شاغلان دستگاه‌ها اضافه و به شکل تبصره یک عمل شود. در تبصره یک این ماده قانونی نیز آمده؛ حقوق بازنشستگی مشمولان حالت اشتغال مشابه کارکنان همتراز (بازنشسته در سال تصویب این قانون) تطبیق و اعمال گردد”.

معترضان گفتند: “چندین سال است برای اجرای تبصره یک ماده ۴۰ مصوبه مجلس شورای اسلامی تلاش کرده‌ایم و نهایتا آنچه مفاد قانون است در حق ما اجرا نشده و فقط مبلغ اندکی از آنچه به عنوان معوقه نزد صندوق فولاد داشته‌ایم به هر خانواده داده شده است”.

آنها خواستار پرداخت بدهی‌های خود از صندوق فولاد شده و ادامه دادند: “سالهاست بین صندوق فولاد و بنیاد شهید پاسکاری می‌شویم و حقوق دریافتی ما همانند یک فوتی ذوب آهن پرداخت می‌شود ضمن آنکه از امتیازاتی که یک خانواده حقوق‌بگیر از بنیاد شهید می‌گیرد نیز محروم هستیم”.

این خانواده‌ها با انتقاد از وضعیت بد معیشتی خود، خواستار بهبود سطح زندگی خود هستند.

تجمع پرسنل شرکت جهاد نصر کرمانشاه

به گزارش قلم، امروز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، شماری از پرسنل شرکت جهاد نصر کرمانشاه در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان استانداری این استان تجمع کردند.

این کارمندان ۱۰ ماه حقوق معوقه طلب دارند.

تجمع مدیران مهد کودک های کرمانشاه

به گزارش قلم، امروز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، جمعی از مدیران مهد کودک های استان کرمانشاه در مقابل ساختمان استانداری کرمانشاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع کنندگان دلیل تجمع خود را اعتراض به تعطیلی چند ماهه، عدم پرداخت خسارت به آنها و تداوم تعطیلی مجدد عنوان کردند.

تجمع کارگران واحد مدیریت پسماند شهرداری اهواز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران واحد مدیریت پسماند شهرداری اهواز در مقابل ساختمان مدیریت پسماند شهری شهرداری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران دلیل تجمع خود را عدم پرداخت معوقات مزدی خود عنوان کردند.

تجمع مینی‌بوس‌داران شهرستان سمنان

به گزارش مرآت، روز یکشنبه ۶ شهریورماه ۱۳۹۹، جمعی از مینی‌بوس‌داران شهرستان سمنان با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل فرمانداری این شهرستان خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

این معترضان عنوان کردند: “سهمیه سوختمان کم شده و زیر نظر هیچ ارگانی نیستیم. اتوبوس‌های درون شهری شهرداری سرویس‌های خارج از شهر شهرک صنعتی را با قیمت کمتر قبول می‌کنند، هزینه‌های تعمیرات و نگهداری مینی‌بوس چندبرابر شده و قیمت لوازم یدکی افزایش یافته است”.

تجمع کارگران بخش دفع آفات کشاورزی مجتمع هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، روز یکشنبه ۶ شهریورماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران بخش دفع آفات کشاورزی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت شغلی خود، دست از کار کشیده و در محل کار خود تجمع کردند.

کارگران در این تجمع خواستار تبدیل وضعیت شغلی خود از پیمانی به قراردادی شدند.

این اعتراض با دخالت نیروهای انتظامی مستقر در محوطه هفت تپه روبرو شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید