خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  فایق شریعت پناه و آمانج حمزه لویی با تودیع قرار وثیقه از زندان ارومیه آزاد شدند

فایق شریعت پناه و آمانج حمزه لویی با تودیع قرار وثیقه از زندان ارومیه آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – فایق شریعت پناه و آمانج حمزه لویی، دو شهروند بازداشتی شب یکشنبه ۶ مهرماه با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان ارومیه آزاد شدند. این شهروندان پیشتر در مردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی در بوکان بازداشت و اواخر شهریورماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان ارومیه منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب یکشنبه ۶ مهرماه ۱۳۹۹، فایق شریعت پناه و آمانج حمزه لویی، دو شهروند بازداشتی از زندان ارومیه آزاد شدند.

آزادی هر کدام از این شهروندان با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

فایق شریعت پناه و آمانج حمزه لویی پیشتر در مردادماه امسال همراه با یک شهروند دیگر به نام طاهر شیخی توسط نیروهای وزارت اطلاعات در منازل خود در بوکان بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند. ماموران در زمان بازداشت اقدام به تفتیش منازل این شهروندان نیز کردند.

این شهروندان نهایتا در تاریخ ۲۴ شهریورماه پس از پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان ارومیه منتقل شدند. آنها پس از دو روز نگهداری در بند امن این زندان روز چهارشنبه ۲۶ شهریور به بند مشاوره منتقل شده و روز بعد به بند زندانیان سیاسی این زندان منتقل شدند.

از میان این افراد طاهر شیخی نیز صبح روز یکشنبه ۶ مهرماه ۱۳۹۹ با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان ارومیه آزاد شد.

اتهام مطروحه علیه این شهروندان “همکاری با گروه‌های سلفی” عنوان شده است.

فایق شریعت پناه، ۲۴ ساله، آمانج حمزه لویی، ۳۶ ساله، طاهر شیخی، ۳۰ ساله و اهل شهرستان بوکان در استان آذربایجان غربی هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید