خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹, 3rd of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ ساعت ۱۸:۵۸:۴۱

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال اجباری بهنام محجوبی به بیمارستان روانپزشکی

انتقال اجباری بهنام محجوبی به بیمارستان روانپزشکی

خبرگزاری هرانا – بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی امروز یکشنبه ۶ مهرماه به صورت اجباری از زندان اوین به بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) منتقل شد. انتقال آقای محجوبی به بهانه اعزام وی به بیمارستان جهت درمان از کار افتادگی دست چپ و تشنج‌های متوالی وی صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۶ مهرماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی از زندان اوین به بیمارستان روانپزشکی امین آباد (رازی) منتقل شد.

انتقال آقای محجوبی به صورت اجباری و به بهانه اعزام به بیمارستان جهت درمان از کار افتادگی دست چپ و تشنج‌های متوالی وی صورت گرفته است.

یک منبع مطلع از شرایط این زندانی در این خصوص به هرانا گفت: “بهنام محجوبی امروز طی تماسی با خانواده‌اش از انتقال خود به بیمارستان امین آباد خبر داد. بهنام از بیماری اعصاب و روان رنج می‌برد و داروهایش باید از خارج زندان تهیه شود و در تمام مدت حبس در تحویل داروی او سنگ اندازی می‌کردند. پزشک زندان هم اخیرا برای او ۱۷ قرص خواب تجویز کرده بود که این داروها با داروهای خودش اختلال داشت و به همین جهت دیشب دچار تشنج می‌شود و یک طرف بدنش هم بی حس شده است. سرش هم در این بین با زمین برخورد کرد و اصلا به همین دلیل قرار بود به بیمارستان اعزام شود که ناگهان سر از امین آباد درآورد”!

بهنام محجوبی در زمستان ۹۶ در جریان حوادث گلستان هفتم توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۷ مردادماه ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق ارتباط گیری با سایرین و فراهم ساختن تجمع غیرقانونی” به به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه ها و دسته جات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد.

آقای محجوبی در تاریخ ۳۱ خرداد ۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. بازداشت وی در حالی بود که این درویش گنابادی تحت نظر روانپزشک قرار داشته و پزشکی قانونی تشخیص به عدم تحمل کیفر برای وی داده است.

بهنام محجوبی، فرزند علی و متولد ۱۳۶۶ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید